Potrzebujesz więcej energii z rana? Wykorzystaj ten sposób!

Porady Data publikacji: 06 lutego 2017

Gdy wstajesz rano i zwykła kawa to już dla Ciebie za mało, wtedy wypróbuj ten sposób, który doda Ci więcej energii. Płynie ona prosto z natury, nie jest to nic szkodliwego dla zdrowia.

Jak dodać sobie energii z rana

Wykorzystamy do tego miód. Posłodź nim swoją kawę lub herbatę rezygnując z cukru. Dzięki temu dużo lepiej zaczniesz dzień i będziesz pełna energii.

Zobacz również: Jak odróżnić podrabiany miód od prawdziwego

O właściwościach energetycznych miodu wiedzą osoby czynnie uprawiające sport. Glukoza, którą zawiera miód jest bardzo szybko wchłaniana przez organizm i zapewnia natychmiastowy zastrzyk energii. Miód zawiera również fruktozę, która jest wchłaniana powoli więc działa jak suplement o wydłużonym działaniu, dzięki czemu energia nadal stopniowo jest uwalniana. Nie czujemy mocnego skoku i szybkiego spadku energii jak po zwykłych cukrach. Miód działa też przeciwbólowo więc pomaga na poranne migreny czy bóle mięśni.

Efekty działania miodu potwierdzają badania na sportowcach. Po podaniu miodu efektywność sportowców wzrasta nawet o 48%, a po podaniu zwykłego słodzika np. sacharozy wydajność wzrastała jedynie do 20%.

Źródło artykułu: http://wcinaj-miod.pl/miod-w-diecie-sportowca/

Podobne artykuły