Trzy sposoby na pozbycie się much z domu

Porady Data publikacji: 14 sierpnia 2022

Muchy potrafią być bardzo uciążliwymi gośćmi w naszym domu. Zwłaszcza wieczorem próby zaśnięcia, gdy nad nami lata mucha mogą być bezskuteczne. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy się ich pozbyć, a najlepiej zrobić coś, aby w ogóle unikały naszych okien, przez które mogłyby dostać się do środka. W tym artykule przedstawimy Wam trzy ciekawe rozwiązania, które możecie wypróbować.

Przygotuj pułapkę na muchy

Z butelki po wodzie mineralnej w bardzo prosty sposób możemy zrobić pułapkę na muchy. Wystarczy, że pustą butelkę przetniemy w miejscu, gdzie zaczyna się zwężać. Następnie odkręcamy nakrętkę i wkładamy górną część w dolną, tak by utworzył się lej do środka. Wewnątrz umieszczamy środek, który przyciągnie muchy – może to być amoniak lub ocet. Butelkę stawiamy na parapecie i teraz muchy zamiast wlatywać do środka, będą wpadać do pułapki, z której nie będą potrafiły wylecieć.

Spray na muchy, który zrobisz samodzielnie

Wystarczy, że wymieszasz z wodą łyżeczkę pieprzu cayenne. Następnie wystarczy otworzyć okno i spryskać nim muchy, aby wygonić je na zewnątrz. Nie nawiedzą tego i będą zwiewały, gdzie pieprz rośnie. Przy okazji warto wyłączyć źródła światła w domu. Muchy są wabione przez światło, dlatego jeśli je wyłączymy, to przyciągną je latarnie znajdujące się na ulicy.

Zrób lep na muchy

Zrobienie lepu na muchy wcale nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy wymieszać ze sobą miód i mąkę kukurydzianą. Z tego powstanie gęsta masa, która przyciągnie muchy. Gdy na niej usiądą nie będą jednak w stanie odlecieć. Ze skrobii kukurydzianej wykonuje się domowy klej.

Taki lep nie musi wcale mieć postaci taśmy, którą zawiesimy przy lampie. Zresztą sami przyznajcie, że nie wygląda to estetycznie. Nasz lep możemy za to umieścić w dekoracyjnym słoiczku i postawić na parapecie. Nadal spełni swoje zadanie, ale nie będzie tak mocno rzucał się w oczy.

Podobne artykuły