Woreczki ze skrawkiem materiału i guzikiem. Zdziwisz się dlaczego dołączane są do ubrania!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 14 listopada 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

fot. Flabber

Na pewno zauważyliście, że do nowych rzeczy, które kupujecie w sklepie dołączone są woreczki ze skrawkiem materiału i guzikami. Wiele osób myśli, że to „części zapasowe”. Guzik możemy przyszyć gdy nam odpadnie, a skrawek materiału potraktować jako łatę na dziurę. Oczywiście można te rzeczy w ten sposób wykorzystać, ale producenci ubrań dodają je nam w zupełnie innym celu, który wielu z nas może zdziwić.

Skrawki materiału dołączone do nowych rzeczy

Wszyscy mamy różne proszki do prania oraz detergenty, których używamy podczas prania odzieży. Często też puszczamy ubrania w innej temperaturze z innymi rzeczami niż przewidział producent. Nic przecież nie powinno się stać, ale co gdy wypierzemy tak nowy płaszcz, który niedawno kupiliśmy i okaże się, że przez to się zniszczył? W tym właśnie celu dodane są te skrawki.

Możemy wrzucić je do pralki podczas prania innych ubrań. Po wyjęciu zobaczymy jak zachował się materiał, z którego zrobione zostało nasze ubranie. Dzięki temu mamy pewność, że piorąc je w pralce na najczęściej wykorzystywanym przez nas programie i w ulubionych detergentach, nie zaszkodzimy im. Możesz też na nich wypróbować odplamiacz zanim użyjesz go na odzieży właściwiej. Dzięki temu po prostu posłuży Ci dłużej i tak szybko jej nie zniszczysz.

Podobne artykuły