Woda dla dziecka w butelce podczas tych upałów to tykająca bomba!

Parenting Data publikacji: 08 czerwca 2019

Doskonale wiemy, że w takie upały należy zabrać dziecku wodę do picia. Dzięki temu zapobiegamy odwodnieniu organizmu, ale też normalnym jest, że dziecku najzwyczajniej w świecie zachce się pić. Mało kto jednak zastanawia się co z tą wodą w takich temperaturach się dzieje i ten temat poruszył właśnie serwis mamadu.pl.

Butelki na wodę pitną mają oznaczenie PET 1. Oznacza to, że są przeznaczone do jednorazowego użytku w temperaturze pokojowej lub niższej. W takim przypadku dziecku nic nie grozi. Co jednak gdy na dworze robi się upał, a my zabierzemy taką wodę ze sobą na spacer?

Niestety PET 1 to plastik najniższej jakości. Jeśli używamy go zgodnie z przeznaczeniem nie jest szkodliwy, ale jednocześnie badania potwierdzają, że związki w nim zawarte przenikają do wody. Tym bardziej jeśli pijemy z niej przez dłuższy czas i przechowywana jest w wysokiej temperaturze.

Jeszcze gorszy błąd możemy popełnić gdy zachowamy taką butelkę i wykorzystujemy ją wielokrotnie. Narażamy dziecko na szkodliwe działanie substancji wchodzących w skład tworzywa, z którego butelka została zrobiona.

Dlatego ważne jest to by butelki te wykorzystywać jednorazowo, a do tego uważać w jaki sposób je przechowujemy. Zostawienie jej na słońcu czy w rozgrzanym samochodzie nie jest najlepszym pomysłem.

Jeśli jest to możliwe najlepiej jest kupić butelkę szklaną wielokrotnego użytku i przelewać do niej wodę. Niestety w przypadku dzieci nie zawsze jest to możliwe – istnieje duże ryzyko, że butelkę dziecko zbije. Możemy więc zakupić plastikowy bidon, ale warto wtedy zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest wytworzony. Im wyższy numerek w trójkącie tym lepiej, numeracja sięga do 5 i taki właśnie najlepiej kupić. 4 również będzie dobre.

Źródło artykułu: https://mamadu.pl/142505,w-jakich-butelkach-kupowac-wode-dzieciom

Podobne artykuły