Właśnie tak handlarze oszukują na truskawkach!

Kuchnia Data publikacji: 22 maja 2018

Serwis ugotuj.to przedstawił relację Pani beaty z zieleniaka, która nagrała w jaki sposób oszukują nas na truskawkach. Hiszpańskie truskawki dosłownie w chwilę zmieniają się w Polskie.

Wideo trwa niespełna pół minuty, a pokazuje ono jak handlarze przesypują hiszpańskie truskawki z oryginalnych opakowań do polskich łubianek. Wtedy mogą one trafić na rynek jako droższe, polskie truskawki.

Jest to odpowiedź na pytania do Pani Beaty dlaczego u niej truskawki są takiego drogie. Są droższe bo są prawdziwe prosto z Polski. Niska cena truskawek przed sezonem każdemu powinna dać do myślenia.

Jak rozpoznać truskawki z polski? Różnią się one kolorem i są jaśniejsze od importowanych. Te z importu są bardziej czerwone jak twierdzi serwis sadyogrody.pl. Te importowane mają kolor przejrzałego bordo – tłumaczy rzecznik Rynku Hurtowego Bronisze Małgorzata Skoczewska.

Zobacz: Jak wydłużyć świeżość truskawek i dłużej je przechowywać

Źródło artykułu: http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/7,88530,23416074,pani-beata-z-zieleniaka-nagrala-jak-handlarze-oszukuja-na-truskawkach.html

Podobne artykuły