Winogrona prawie go zabiły. Uważaj na to dając dziecku przekąski z owoców!

Parenting Data publikacji: 19 kwietnia 2017

fot. qpolitical.com 

Często chcemy zadbać o dietę naszego dziecka i dajemy mu w ramach przekąski owoce. To bardzo dobrze, są one dużo lepsze niż słodycze czy pieczywo. Jednak musimy uważać na jedną bardzo ważną rzecz.

Jedna z mam postanowiła dać swojemu dziecku winogrona na podwieczorek. Obrała kulki, umyła i podała je na talerzyku. Dziecko zjadło wszystko ze smakiem, jednak później okazało się, że ma wielkie problemy z oddychaniem. Mama zapomniała, że bardzo dużo dzieci nie gryzie niektórych rzeczy i po prostu połyka je w całości.

Dziecko połknęła winogrona w całości, a było ich tak dużo, że doszło u tego 5-letniego chłopca do problemów z oddychaniem. Przełyk został po prostu zablokowany.

fot. qpolitical.com

Na szczęście udało się jej dotrzeć w porę do szpitala i dziecku nic poważnego się nie stało. Wymagało to jednak pomocy medycznej w celu usunięcia winogron z przełyku. Dziecko na pewno tym bardzo się przestraszyło i trochę zraziło do owoców.

Dlatego pamiętajmy aby zawsze dając dziecku owoce pokroić je na mniejsze kawałki. Inaczej gdy dajemy mu całe jabłko, które musi pogryźć aby ugryźć kawałek. Chociaż gdy dziecko jest małe np. 1-2 latka to lepiej je po prostu obrać i pokroić w mniejsze kawałki. Jednak nawet starsze dzieci np. 5-letnie mają tendencję do połykania rzeczy bez gryzienia, np. takich winogron, które nie są za dużo. Za to mogą przysporzyć wielu problemów.

fot. qpolitical.com

Źródło artykułu: http://qpolitical.com/give-snack-child-stop-now-reason-terrifying/

Podobne artykuły