Wiele kobiet wypróbowało ten sposób. Dodaj trzy łyżki soli do szamponu i zobacz co się stanie!

Uroda Data publikacji: 29 kwietnia 2019

Czy pomyślałaś kiedykolwiek o dodaniu soli do swojego szamponu? Pewnie nie. Pomysł wydaje się dość dziwny, ale to tylko pozory. Jeśli dowiesz się jakie może przynieść to korzyści to z pewnością zechcesz sama go wypróbować. Wypróbowało go już wiele kobiet i sobie to chwali.

Sól do szamponu do włosów

Wykorzystamy do tego nie taką zwykła sól kuchenną, a sól epsom. Już raz pisaliśmy o siedmiu powodach, dla których warto tę sól posiadać, artykuł ten znajdziesz tutaj. Teraz jako ósmy powód możemy dopisać dodanie jej do szamponu.

Zastanawiacie się czym jest sól epsom? Jest to związek kwasu siarkowego i magnezu czyli siarczan magnezu. Być może znasz ją pod nazwą gorzkiej soli lub soli angielskiej. Jest ona często stosowana w naturalnej medycynie czy pielęgnacji urody. Oczywiście można ją też spożywać. Wyglądem różni się nieco od soli, którą posiadacie w swojej kuchni. Kryształki soli epsom też są białe, ale za to dużo większe. Zawartość siarki pomaga usuwać z organizmu metale ciężkie, sama sól działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgrzybiczo. Dzisiaj wykorzystamy ją w pielęgnacji naszych włosów.

Sposób ten w szczególności przypadkiem do gustu kobietom, które mają słabe i łamliwe włosy. Sól epsom nie tylko je wzmocni, ale nada im objętości. Stymuluje ona skórę głowy, pobudza krążenie i zapobiega łupieżowi. To przekłada się na lepsze odżywienie włosów, dzięki czemu rosną szybciej i są mocniejsze.

Dlaczego warto spożywać sól epsom

Jak wspomnieliśmy wcześniej, sól epsom można też spożywać. Ma to dla naszego zdrowia wiele cennych właściwości. Możesz nią zastąpić tradycyjną sól w swojej kuchni. Oto lista niektórych korzyści, które możecie zyskać.

  1. Działa przeciwgrzybicznie
  2. Oczyszcza organizm z metali ciężkich
  3. Leczy zapalenie stawów
  4. Ma działanie przeciwbólowe
  5. Działa przeczyszczająco i odtruwająco
  6. Koi nasz układ nerwowy
  7. Przyśpiesza metabolizm

Podobne artykuły