21 kwietnia 2017

7 powodów, dla których powinnaś mieć w domu sól Epsom

Czy znasz już sól Epsom? Jest ona dosyć popularnym składnikiem terapii leczniczych oraz poprawiających naszą urodę. Sól Epsom zwana jest inaczej solą angielską. Jest bez zapachu i ma obojętne dla skóry pH. Jest środkiem od lat docenianym w leczeniu wielu dolegliwości lub wykorzystywanym do celów kosmetycznych.

Sól Epsom na ból

Sól Epsom potrafi uśmierzać ból. Siarczan magnezu ma właściwości zmniejszające napięcie, ból czy osłabienie. Świetnie nadaje się do leczenia skurczów mięśni czy bólów głowy.

Sól Epsom wspomaga układ nerwowy

Układ nerwowy jest niezwykle ważny. Spożywanie soli Epsom korzystnie wpływa na wykorzystywanie wapnia w celu wspomagania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Sól Epsom i zdrowe tętnice

Udowodniono medycznie, że siarczan magnezu poprawia krążenie. Pomaga zwalczać stany zapalne i zwiększa elastyczność tętnic. Zmniejsza to jednocześnie ryzyko zakrzepów i nawet zawału.

Sól Epsom reguluje poziom cukru we krwi

Sól epsom przyczynia się do produkcji insuliny co pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi.

Sól Epsom i peeling do twarzy

Sól Epsom to idealny środek złuszczający do tworzy jednocześnie łagodzący stany zapalne. Wymieszaj ją z oliwą lub innym tłuszczem i masuj nią twarz przez kilka minut.

Maseczka na zaskórniki z Soli Epsom

Sól Epsom świetnie nadaje się do zrobienia maseczki do walki z zaskórnikami. Roztrzep białko jednego jajka i dodaj soli epsom aby uzyskać konsystencję maseczki. Nałóż ją na twarz na 15 minut i spłucz ciepłą wodą.

Sól Epsom na suche, spierzchnięte stopy

Wykorzystaj ją aby zadbać o swoje zmęczone i suche stopy. Moczenie ich w wodzie z solą Epsom przez 30 minut da Ci ulgę i zadba o ich wygląd. Dodajemy pół szklanki soli na ok. 3 litry wody.