Kategorie

Jak malować małe oczy?

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-06-17

Małe oczy dla wielu przedstawicielek płci pięknej są prawdziwą zmorą. Każda kobieta marzy bowiem o dużych, okrągłych oczach otoczonych wachlarzem ciemnych, podkręconych  rzęs oraz hipnotyzującym spojrzeniu. W przypadku posiadania małych oczu automatycznie jest to uważane za niemożliwe. Co odważniejsze i pewniejsze siebie kobiety z niewielkimi oczami, poszukują sprawdzonych trików makijażowych, które choć trochę mogłyby powiększyć oczy i sprawić, by cała twarz prezentowała się całkiem inaczej.

Jak powiększyć oczy makijażem?

Najlepszym i dostępnym dla wszystkich kobiet sposobem na optyczne powiększenie małych oczu niezaprzeczalnie jest makijaż. Doskonale sprawdza się u kobiet, które, niestety, nie mogą pochwalić się naturalnym sarnim spojrzeniem.

Promocje na powrót do szkoły

Jak powiększyć oczy makijażem? Przede wszystkim, zanim przystąpimy do konkretnego makijażu, warto zająć się oczyszczeniem twarzy. Skórze nie zaszkodzi delikatny peeling, a także wyjątkowo dobry krem nawilżający. Następnym krokiem będzie nałożenie bazy oraz podkładu. W przypadku niedoskonałości, warto zatuszować je korektorem.

Małe oczy można powiększyć makijażem stosując na powiekę jasny, beżowy cień. Kolejnym krokiem jest  namalowanie czarnej kreski na górnej powiece z pomocą eyelinera bądź kredki. Należy pamiętać, by nie robić to od samego kącika, gdyż ten zabieg z pewnością pomniejszy oko. Nad załamaniem powieki można nałożyć brązowy, ciemny cień i rozetrzeć go. Pod samym łukiem brwiowym należy nałożyć jasnobeżową kredkę, którą można użyć również na linii wodnej oka, czyli na wewnętrznej stronie dolnej powieki. By oczy faktycznie wydawały się duże, należy bardzo dokładnie pomalować rzęsy, żeby maksymalnie je wydłużyć. Śmiało można użyć zalotki. Zbyt krótkie brwi również mogą przeszkadzać w powiększeniu oka, dlatego warto je nieco wydłużyć i dobrze podkreślić.

Makijaż na małe oczy – czego nie robić?

Małe oczy to trudny orzech do zgryzienia. Warto jednak trzymać się zasad makijażowych, a całość z pewnością da zachwycający efekt. Czego z pewnością nie robić, by jeszcze bardziej nie pomniejszyć oka?

 • Zrezygnuj z czarnej kredki – pod żadnym pozorem nie daj się skusić na obrysowanie całego oka czarną kredką. Zbyt gruba linia na linii wodnej oraz na górnej powiece automatycznie pomniejszą oczy i sprawią, że całość makijażu będzie wyglądać zbyt nieestetycznie.
 • Niesymetryczne kreski eyelinera – zbyt grube, zbyt daleko wyciągnięcie, zbyt wysokie – kreski robione eyelinerem muszą być prawie perfekcyjne, by makijaż spełniał swoją rolę.
 • Unikaj zbyt dużej ilości tuszu do rzęs – za dużo formuły na rzęsach może dać odwrotny efekt do zamierzonego, przez co włoski będą przyklapnięte, a oko będzie wyglądać nieatrakcyjnie.

Makijaż na opadające powieki

Wiele kobiet zmaga się z problemem opadającej powieki. Opadająca powieka to mankament, który sprawia, że przedstawicielka płci pięknej wygląda na wiecznie przygnębioną i smutną. Jest to nic innego, jak fałdka skóry powieki górnej, która nachodzi na tą ruchomą część oka. Choć przypadłość ta zazwyczaj występuje od urodzenia, uwidacznia się bardziej dopiero ok. 45-50 roku życia, gdyż wtedy następuje znaczna utrata kolagenu.

Jak wykonać makijaż na opadające powieki? Przede wszystkim warto zastosować się do kilku rad:

 • Opadające powieki najbardziej lubią matowe, brązowe cienie,
 • Świetnie prezentują się długie, podkręcone, dobrze wytuszowane rzęsy,
 • Na ruchomej części powieki powinien znaleźć się jasny, beżowy cień,
 • Kreska wraz z cieniem pod żadnym pozorem nie mogą wychodzić w dół oka,
 • Na linii wodnej powinna pojawić się tylko jasna kreska,
 • Brwi muszą być zadbane, dostosowane do kształtu twarzy oraz odpowiednio wyregulowane,
 • Cień należy rozcierać powyżej linii zgięcia powieki w stronę zewnętrznego kącika oka.

Makijaż na oczy głęboko osadzone

Nie każda kobieta może cieszyć się idealnymi, migdałowymi oczami, które praktycznie nie potrzebują żadnego makijażu, by prezentować się wyraziście i, po prostu, pięknie. Przykładem tego są kobiety z oczami głęboko osadzonymi. Jakie triki makijażowe sprawdzą się w tym przypadku?

Praktyczne porady dla kobiet z głęboko osadzonymi oczami:

 • Warto stosować opalizujące cienie na powiece górnej,
 • Najlepiej sprawdzają się jasne, opalizuję, pastelowe kolory, można je łączyć po 3 barwy,
 • Najciemniejszy cień powinien pojawić się w najbardziej zewnętrznym kąciku oka, z kolei najjaśniejszy – jak najbliżej wewnętrznego kącika oka,
 • Kreska malowana eyelinerem powinna zaczynać się na 1/3 oka i prowadzić do zewnętrznego kącika (nie warto doprowadzać kreski aż do samego wewnętrznego kącika),
 • W linii wodnej warto zastosować jasną kredkę, by optycznie powiększyć oko.

Makijaż powiek dla posiadaczek małych oczu

Małe oczy to nie problem nie do rozwiązania. Jak widać, fantastycznym wyjściem może okazać się po prostu odpowiednio dobrany makijaż. Przemyślanie użyte cienie, odpowiedniej długości kreski oraz unikanie kluczowych błędów to furtka do cieszenia się wyjątkowym spojrzeniem, nawet jeśli ogromne oczy zostały nam poskąpione przez Matkę Naturę oraz geny.

Mogą Cię zainteresować