Przepis na maseczkę, która wygładzi nawet głębokie zmarszczki!

Uroda Data publikacji: 30 czerwca 2018

Jak wygładzić nawet głębokie zmarszczki? Zacznij stosować maseczkę z naturalnych składników bogatych we właściwości regenerujące, odmładzające i uelastyczniających. Dlaczego jednak zmarszczki powstają? Może zacznijmy od tego.

Oczywiście głównym czynnikiem jest wiek. Wraz z nim zmniejsza się ilość kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry i wtedy na niej zauważalne są pierwsze zmarszczki. Z wiekiem nie wygramy, ale możemy postarać się spowolnić proces starzenia. Tak naprawdę sami przyczyniamy się do szybszego powstawania zmarszczek.

Co zrobić aby spowolnić proces starzenia się skóry

  1. Wychodząc na słońce stosuj filtry, słońce przyśpiesza starzenie się skóry
  2. Zrezygnuj z palenia tytoniu, który również przyśpiesza powstawanie zmarszczek
  3. Włącz do swojej diety antyoksydanty, które hamują procesy starzenia się skóry
  4. Staraj się regularnie dbać o swoją skórę nawilżając ją
  5. Staraj się unikać stresu, w organizmie wytwarza się wtedy kortyzol, który zmniejsza produkcję kolagenu

Domowa maseczka na zmarszczki

Oprócz tego, że możemy spowalniać procesy starzenia się skóry zmieniając nasze nawyki, możemy również przeciwdziałać w stosunku do widocznych już zmarszczek. Aby to zrobić warto zacząć stosować maseczki, które regenerują skórę i zmniejszają widoczność zmarszczek. Nie usuną ich całkowicie, może te bardzo delikatne, ale za to znacznie odmłodzą wygląd skóry odejmując nam parę lat. Należy jednak pamiętać, że ważna jest konsekwencja i regularne stosowanie.

Składniki

  • szczypta cynamonu
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka miodu
  • 4 łyżeczki mleka
  • 1 łyżeczka witaminy E (możemy ją wylać z kapsułek)

Wszystkie składniki należy po prostu ze sobą wymieszać i nałożyć na twarz. Maseczkę pozostawiamy na 15 minut, a następnie zmywamy. Ze względu na obecność sody oczyszczonej, która zbyt często stosowana mogłaby doprowadzić do podrażnień, maseczkę stosujemy maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jeśli nie możecie używać sody oczyszczonej bo macie zbyt wrażliwą skórę możecie ją zastąpić czymś innym co nada bardziej lepkiej konsystencji maseczce.

Podobne artykuły