Widzieliście takie tabliczki i zawsze zastanawialiście się co oznaczają? Oto odpowiedź!

Lifestyle Data publikacji: 19 grudnia 2017

Są to tak zwane tabliczki orientacyjne. Można spotkać kilka ich rodzajów, tabliczki z wymiennymi cyframi, tabliczki z tworzywa sztucznego czy aluminiowe. Tabliczki te obowiązują dla wodociągów i dają informacje technikom.

Czerwona tabliczka orientacyjna odpowiada za hydrant. Następnie białe tabliczki w zależności od litery jaka się znajduje za różne elementy łącza wodociągowego. Na zdjęciu widzimy tabliczki z literą „Z” oraz „D”. Pierwsza oznacza zasuwy, a druga zasuwy na połączeniu. Znaleźć możemy je w różnych miejscach naszego miasta. Jeśli spotkacie tabliczki żółte będą one odpowiadały o sieć gazową.

Tabliczki pokrywają się z planami sieci wodociągowej dzięki czemu technik szukający awarii lub jakiegoś konkretnego elementu sieci jest w stanie szybko go odnaleźć. Symbof „fi” ⌀ oznacza średnicę, dlatego obok niego znajduje się zawsze cyfra informująca jaką przewód w milimetrach ma średnicę.

Tabliczek tych lepiej samodzielnie nie usuwać. W przypadku jakiejś awarii jej naprawienie może technikom zająć więcej czasu, a tego byśmy na pewno nie chcieli.

Podobne artykuły