Dużo wyższa kara za wywóz śmieci do lasu i obowiązek sprzątania

Lifestyle Data publikacji: 23 sierpnia 2020

W lasach pojawia się coraz więcej śmieci. Ceny wywozu odpadów stają się coraz droższe, być może to jest jednym z powodów, dla których ludzie decydują się wywieźć odpady do lasu. To jednak nie jest usprawiedliwieniem, a jak donosi fakty.interia.pl, Lasy Państwowe leśnym śmieciarzom wypowiadają wojnę.

5000 zł kary za wywóz śmieci do lasu

Kara za wywóz śmieci do lasu zwiększy się 10-krotnie. Zamiast 500 zł otrzymamy 5000 zł kary. Wpaść nie jest trudno. W lasach znajdziemy ukryte kamery, które mogą zarejestrować nasz występek. Oprócz tego możemy zostać złapani na gorącym uczynku przez strażników leśnych, albo wpaść przez przypadek, tak jak jedna z osób, której historia stałą się głośna w mediach w ostatnich kilku dniach. Oprócz śmieci wyrzuciła ona wraz z nimi swój paszport.

Kara to nie wszystko – śmieci również posprzątasz

Kara to nie wszystko. Jak podają polsatnews.pl, jeśli naśmiecimy to śmieci te będziemy musieli posprzątać. Obowiązek taki nałoży na przyłapane osoby sąd. Nie będziemy jednak sprzątać tylko swoich śmieci. Minister środowiska Michał Woś dla Polsat News powiedział „Myślę, że miesiąc sprzątania w lesie każdego nauczy właściwego zachowania.”. Dowiadujemy się również, że ilość mobilnych pułapek została zwiększona do 10 tys.

Podobne artykuły