Weź płyn, który masz w pralni i umyj dzięki niemu szyby bez smug!

Porady Data publikacji: 2021-04-01

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz cieplejsze dni, które zwiastują jedno – czas umyć szyby! Czynność ta przez wiele z nas jest nielubiana. Dlaczego? Winowajcą są oczywiście smugi, które sprawiają, że mycie okien staje się nieprzyjemnym obowiązkiem.

Dzisiaj przedstawimy Wam sposób, dzięki któremu szyby umyjecie bez trudu i bez smug. Wystarczy płyn, który masz w swojej pralni dodany do wody. Za pomocą takiej mieszanki umyj wszystkie okna, a zobaczysz, że jest to szybkie i przyjemna. Na szybach natomiast nie pozostaną żadne smugi!

Mycie okien bez smug przy pomocy płynu do płukania

Przygotuj sobie miskę z ciepłą wodą, a następnie dodaj do niego nakrętkę płynu do płukania tkanin. Z pewnością masz go w swojej pralni.

Następnie zacznij mycie okien począwszy od ram, a na szybach kończąc. Do mycia na mokro idealnie sprawdzą się ściereczki z mikrofibry. Do wytarcia na sucho przydatne będą papierowe ręczniki.

W ten sposób nie tylko umyjesz okna bez smug, ale również zapobiegniesz szybkiego osiadaniu na nich kurzu. Płyn do płukania tkanin ma właściwości antystatyczne.

Wypróbuj ten trik podczas wiosennych porządków, a zawsze już będziesz myć okna w ten sposób. Z przykrego obowiązku czynność ta stanie się dla Ciebie przyjemnością.

Wykorzystaj tę mieszankę do innych powierzchni!

Nie tylko okna możesz umyć za pomocą mieszanki wody z płynem do płukania tkanin. Świetnie sprawdzi się również podczas mycia luster lub mebli, na których również często pozostają smugi i szybko osadza się kurz.

Powierzchnie staną się czyste, a kurz nie będzie tak szybko osiadał. Dodatkowo środek ten działa jak odświeżacz powietrza. Przyjemny zapach płynu do płukania tkanin odświeża powietrze i potęguje efekt czystości po sprzątaniu.

Płyn do spryskiwaczy również świetnie myje okna

Okien nie powinnyśmy myć w gorące dni i do tego w słońcu. Nie zawsze mamy jednak taką możliwość, aby wybrać dogodną dla nas porę i temperaturę. Czasem musimy umyć je korzystając z chwili wolnego czasu. W takich warunkach świetnie sprawdzi się płyn do spryskiwaczy, którego używamy w naszym samochodzie.

Nie tylko świetnie domywa szyby z zabrudzeń, ale również nie pozostawia smug na szybie. Nawet jeśli okna myjemy w słońcu.

Podobne artykuły