Tego unikajcie, to przyciąga komary!

Porady Data publikacji: 17 lipca 2020

W wielu miastach problem z komarami nasilił się w ostatnim tygodniu. Praktycznie niemożliwym jest wyjście na zewnątrz, by nie zostać przez nie pogryzionym.

Komary utrudniają nam również życie wewnątrz naszych domów. Nie możemy wywietrzyć mieszkania na noc, jeśli nie posiadamy moskitiery. Korzystanie z ogrodu lub balkonu również staje się utrudnione, a przebywanie w tych miejscach i stałe odganiając się od komarów utrudnia relaks.

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka sposobów na to, jak radzić sobie z komarami. Zacznijmy od tego by ich po prostu nie przyciągać do siebie. Wtedy istnieje szansa, że zainteresują się kimś innym, a tym samym nam dadzą chwilę spokoju.

Ciemne ubrania

Ciemne ubrania przyciągają komary. W ciemnych kolorach też bardziej się pocimy bo ubrania takie szybciej się nagrzewają. Dlatego lepiej ubrać się jasno lub na kolorowo.

Zapach potu

Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość, warto zastanowić się nad kąpielą przed wyjściem na zewnątrz i zastosowaniem antyperspirantu. Zapach potu przyciąga komary.

Dlatego jeśli zamierzamy wyjść na wieczorny spacer, warto przebrać się w czyste ubrania, obmyć się i użyć dezodorantu. Komary chętniej będą również gryźć osoby, które uprawiają aktywność fizyczną na zewnątrz.

Nie pij na dworze

Gdy pijesz alkohol w twoim pocie zwiększa się ilość wydzielanego etanolu. To sprawia, że komary są do Ciebie zwabiane. Dlatego na wieczorne piwo lepiej wybrać się do lokalu, a nie ogródka znajdującego się na zewnątrz.

Jak chronić się przed komarami?

Komary można odstraszać na wiele różnych sposobów. Jeśli chcesz uwolnić się od nich na balkonie lub w ogrodzie, to warto w miejscach, w których przebywasz posadzić lawendę. Jej aromat odstrasza komary.

Jeśli organizujesz imprezę na balkonie, ale jest to raczej sporadyczne to możesz zastosować doraźny pomysł. Weź pomarańczę i przekrój ją na pół. Następnie powbijaj w nią goździki i połóż w miejscu, gdzie będziesz spędzać czas. Taki aromat odstraszy komary.

Możesz również stworzyć swój własny płyn do odstraszania komarów. Wystarczy butelka z atomizerem, 100 ml wody oraz 15 kropli olejku waniliowego. Zapach wanilii odstrasza je, dlatego również możesz użyć cukru wanilinowego i posypać nim podgrzewacz. Gdy go odpalisz, wokół zacznie unosić się aromat wanilii. Będzie on odstraszał komary, a jednocześnie stworzy przyjemny nastrój.

Podobne artykuły