Włożyła mokre pranie do zamrażarki – jesteście ciekawi dlaczego? Wypróbujcie ten trik!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-03-02

Jak najszybciej wysuszyć pranie zimą? Z pomocą przychodzą nam stare sprawdzone przez nasze babcie sposoby. Dzięki temu wysuszycie pranie bardzo szybko. Sposób ten może Was jednak zdziwić.

Jak najszybciej wysuszyć pranie zimą

Zacznijmy od tego, że będziemy potrzebować torby (najlepiej lnianej, lub innej przepuszczającej wilgoć), do której następnie włożymy pranie i umieścimy je w zamrażarce. Jeśli zamrażarka jest czysta w sumie można włożyć je bezpośrednio. Zastanawiasz się dlaczego? Po wyjęciu pranie będzie suche, wystarczy je tylko wyprasować.

To nic innego jak suszenie przez mrożenie. Można zrobić to samo wieszając pranie na dworze. Pewnie stąd ten sposób znają nasze babcie, które wieszały pranie podczas mrozów zimą na powietrzu. Sama się zdziwiłam gdy kiedyś zrobiła tak moja babcia gdy była mała.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zastanawiacie się dlaczego to działa?

Zimne powietrze jest bardzo suche. Nie ma w nim prawie wilgotności. Dlatego gdy włożymy do zamrażarki mokre pranie, woda znajdująca się w materiale od razu z stanu zamrożonego przechodzi w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego ponieważ woda przechodzi z wilgotnego miejsca (twoich ubrań) do mniej wilgotnego miejsca (powietrze w zamrażarce). Dlatego po wyjęciu z zamrażarki wystarczy ubranie po prostu wyprasować. Nie należy tylko stosować tego w przypadku delikatnych włókien.

Podobne artykuły