Wbiła Ci się drzazga? Lepiej wyjmij ją jak najszybciej!

Zdrowie Data publikacji: 19 czerwca 2019

Wbicie się drzazgi w skórę nie wiąże się dla nas z jakimś wielkim problemem. Może to budzić dyskomfort, być trochę bolesnym doświadczeniem i kawałek drewna może nam przeszkadzać. Ale nikt z nas przecież nie robi z tego tytuły tragedii. Potrafimy z nią nawet chodzić dłuższy czas zanim będziemy mieć okazję się jej pozbyć. To jednak bardzo źle i powinniśmy usunąć ją jak najszybciej to możliwe!

Pozostawiając drzazgę ryzykujesz infekcją

Każde ciało obce powinno być usuwane z organizmu tak szybko jak to jest możliwe. Zwykły kawałek drewna wbity w skórę może skończyć się poważną infekcją. Nie tylko on sam może być jej źródłem. Wystarczy, że przebije naszą skórę, która stanowi barierę zewnętrzną przed bakteriami, z którymi na co dzień mamy styczność.

Gdy skóra jest naruszona, a do tego tkwi w niej brudna drzazga, może dojść do infekcji np. tężca. Dlatego gdy drugi raz wbije Ci się drzazga postaraj się ją usunąć pęsetą, a gdy nie będzie to możliwe warto nawet odwiedzić lekarza. Jeśli jednak zdecydujesz się samodzielnie trochę głębiej „pogrzebać” to pamiętaj, że narzędzia, których używasz powinny być sterylne. Dlatego warto je wygotować.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły