Jak dbać o zęby? 3 rzeczy, których nie powie Ci dentysta!

Zdrowie Data publikacji: 07 maja 2019

1. Goździki na ból zębów

Gdy rozbolą Cię zęby goździki są skutecznym sposobem na stłumienie bólu. Zawierają eugenol, który działa na nerwy w zębach i hamuje ból. Możesz wykorzystać olejek goździkowy i parę kropli wylać bezpośrednio na ząb, albo przeżuć kilka goździków.

2. Nie używaj płynu do płukania ust

Płyny do płukania jamy ustnej zawierają alkohol, który ma działanie antybakteryjne. Niestety oprócz zabijania bakterii wysusza jamę ustną. Gdy później natomiast zjesz coś słodkiego, wypijesz herbatę z cukrem lub coś innego, alkohol w połączeniu z nim może być bardzo korzystny dla rozwoju bakterii w jamie ustnej. Dlatego lepiej przepłukać zęby zwykłą wodą i regularnie je myć.

3. Coca Cola wcale nie rozpuszcza zębów

Nie pij tyle Coli bo rozpuszczą Ci się zęby – słyszeliście kiedyś takie zdanie? Nie jest to prawdą. Oczywiście Cola nie jest dla nas zdrowa, ale nie zadziała na zęby w ten sposób jak nam mówiono. Naukowcy z University of Birmingham dowiedli natomiast, że dwutlenek węgla zawarty w niej może negatywnie wpływać na szkliwo. Dlatego warto po wypiciu takiego napoju przepłukać jamę ustną wodą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły