Czy Wasza fuga wygląda podobnie? Zobaczcie co zrobić by wyglądała jak nowa!

Porady Data publikacji: 04 lutego 2017

Mam nadzieję, że Wasze fugi wyglądają nieco lepiej. Chociaż często na wynajmowanych mieszkaniach zdarzają się takie kwiatki. Na pewno też dobrze wiecie jak dużo pracy i energii trzeba poświęcić na ich utrzymanie.

Czyste fugi to dekoracja każdej łazienki, ale gdy zaczynają robić się szare lub czarne to nie budzą żadnych miłych skojarzeń. Do tego są siedliskiem pleśni i grzybów. Aby przywrócić im dawny blask można wykorzystać domowe środki bez korzystania z drogiej chemii.

Proszek do pieczenia

Chyba jeden z najtańszych sposobów, ale jednocześnie najsłabszy. Jeśli fuga nie jest jeszcze w bardzo złym stanie to możecie go wypróbować. Wystarczy zmoczyć fugi i posypać je proszkiem czekając, aż się rozpuści. Dopiero wtedy przemywamy je szczoteczką i opłukujemy wodą.

Sok z cytryny

Sok z cytryny świetnie nadaje się do czyszczenia fug. Gdy połączymy go z wcześniej wspomnianym proszkiem do pieczenia to stworzymy pastę do szorowania fug, która bardzo dobrze się spisuje. Warto ją jednak nałożyć na mokre fugi na 15 minut i po tym czasie przejść do szorowania.

Ocet winny

Po zmieszaniu octu winnego z wodą w proporcjach 1:1 zyskamy bardzo skuteczny roztwór do usuwania brudu oraz grzybów i pleśni. Wystarczy przelać go do butelki z atomizerem i spryskać fugi, a po chwili wyszorować szczoteczką

Nadtlenek wodoru i soda oczyszczona

Z tych dwóch składników tworzymy pastę, którą nakłada się na fugi na 10 minut po czym przechodzi do szorowania. To naprawdę mocny środek, który potrafi poradzić sobie z naprawdę brudnymi fugami.

Mleczko wybielające z granulkami

Z kupnych środków bardzo dobrze u mnie spisywało się mleczko wybielające z dodatkowymi granulkami, które zapewniają mocniejsze szorowanie. Do tego zakładałam na wkrętarkę szczotkę aby zaoszczędzić sobie pracy. Możecie również wypróbować ten sposób.

 

Podobne artykuły