Co lato wieszał torebki z wodą nad drzwiami. Teraz wiemy dlaczego i jest to genialny pomysł!

Porady Data publikacji: 14 marca 2017

Wiosna nadchodzi, zaraz po niej lato. To chwile, które będziemy coraz częściej spędzać na dworze. Wtedy naprawdę przyda Wam się ten prosty trik :)

Jak odstraszyć owady

To co nas najbardziej wtedy wkurza to owady. Siadają, gryzą nas lub okupują nasze talerze i kubki z napojami. Okazuje się, że rozwiązanie jest bardzo proste. Oto parę rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • torebka z zapięciem strunowym
  • sok z jednej limonki
  • sól kuchenna
  • miedziany bilon
  • woda

Dwie i pół szklanki wody wlewamy do miski i dodajemy sok oraz dwie łyżki soli.  Im więcej soli i limonki dodamy tym sposób będzie skuteczniejszy więc możecie użyć więcej. Wszystko dokładnie wymieszaj tak by sól się rozpuściła i przelej to o torebki. Dodaj kilka monet i zapnij woreczek.

Teraz powieś je w miejscu gdzie spędzasz czas w ogrodzie, może to być futryna drzwi jeśli siedzisz na tarasie lub na drzewie blisko grilla. Jak to działa? To bardzo ciekawe :)

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy zrozumieć jak owady widzą. Ich oko nie posiada źrenic, posiadają tak zwane oko złożone i nie mogą kontrolować ilości światłą, która dociera do receptorów wzroku. Dlatego błyski i refleksy światła skutecznie je oślepiają i odstraszają. Dlatego też wiesza się czasami stare płyty CD w pobliżu ogrodów aby odstraszyć owady. To działa tak samo jak ten woreczek z monetami i wodą. Rozpraszają one światło i odstraszają owady z miejsca gdzie są rozwieszone. Wypróbujcie ten sposób, a przekonacie się, że naprawdę działa ;)

Źródło artykułu: http://awm.com/every-summer-my-neighbor-nails-bags-of-water-to-his-door-frame-now-i-do-the-same-4/?utm_medium=partners&utm_source=shareably

Podobne artykuły