3 niestandardowe sposoby na umycie kabiny prysznicowej!

Porady Data publikacji: 17 października 2018

Jak umyć kabinę prysznicową? To proste, bierzemy odpowiedni środek i działamy. Można to jednak zrobić inaczej i użyć do tego całkowicie innych produktów. Dzisiaj podpowiemy Wam jak niestandardowo, ale skutecznie umyć kabinę prysznicową.

Ocet do sprzątania prysznica

Bardzo dobrym sposobem na czyszczenie kabiny prysznicowej jest użycie octu. Ocet ma właściwości dezynfekujące, do tego usuwa osady z kamienia i mydła. Przy myciu szkła nie pozostawia smug, dlatego sprawia to, że jest bardzo dobrym zastępstwem dla środków myjących kabinę prysznicową. Ocet możesz również odkamienić słuchawkę prysznicową. To bardzo łatwe. Nalej octu do woreczka, a następnie nałóż go na słuchawkę lub deszczownicę, tak by była w nim zanurzona. Pozostaw na noc, a rano po kamieniu nie będzie śladu.

Płyn do spryskiwaczy

Ten pomysł w jednym z komentarzy umieściła kiedyś nasza czytelniczka. Postanowiliśmy więc go sprawdzić i okazuje się, że faktycznie płyn ten świetnie sprawdza się przy myciu szklanego prysznicu i nie pozostawia żadnych smug. Warto jednak dobrze wybrać płyn by miał ładny zapach. Wiele z nich niestety jest dość drażniąca.

Nabłyszczacz do naczyń

Płyn do nabłyszczania naczyń to coś co na pewno masz w domu jeśli masz zmywarkę. Świetnie sprawdza się jako płyn do mycia okien czy szyb kabiny prysznicowej i nie pozostawia jednocześnie smug. Radzi sobie również doskonale z osadami z mydła. Wymieszaj go z wodą i przelej do butelki z atomizerem, a następnie spryskaj nią szybę.

Podobne artykuły