6 prostych trików, które przywrócą nowość Twoim elektronicznym urządzeniom

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-01-27

11 genialnie prostych trików, dzięki którym zadbasz o swoje sprzęty elektroniczne. Ich czyszczenie nie jest łatwe, trzeba uważać by ich nie uszkodzić. Dlatego warto znać te triki :)

1. Rolka do czyszczenia ubrań pomoże pozbyć się kurzu z głośników

Materiał na głośnikach komputerowych bardzo szybko nabiera kurzu. Ciężko jest go wtedy wyczyścić, ale idealnie nadaje się do tego rolka do czyszczenia ubrań. Kurz się do niej przylepi i po problemie.

2. Słuchawki douszne

Szczoteczka do zębów idealnie sprawdza się do czyszczenia membrany w słuchawkach dousznych. Zbiera się w nich bardzo dużo woskowiny. Warto co jakiś czas je wyczyścić.

3. Czyszczenie przewodów od słuchawek

Z czasem na jasnych słuchawkach i ich kabelkach pokazuje się taki szarawy nalot. Bardzo ciężko jest go wyczyścić, ale jest na to prosty sposób. Wystarczy do tego użyć gumki do mazania. Przestaną być lepkie, będą znowu czyste :)

4. Szczoteczka do czyszczenia szczelin między zębami

Możemy kupić specjalne szczoteczki do czyszczenia szczelin między zębami. Ich wielkość idealnie pasuje do czyszczenia gniazd jack w telefonie. Przed czyszczeniem wyłącz każde urządzenie.

5. Taśma klejąca do czyszczenia klawiatury

Wszystkie zanieczyszczenia na klawiaturze można usunąć używając taśmy samoprzylepnej. W klawiaturze znajdziemy bardzo dużo kurzu, włosków i innych zanieczyszczeń.

6. Ekrany komputerów czyść tylko mikrofibrą

fot. crunchybetty.com 

Zawsze używaj mikrofibry do czyszczenia wszelkich ekranów. Jeśli użyjesz do tego papierowych ręczników tworzysz w ten sposób mikrorysy. Z czasem będą one coraz bardziej widoczne, a powierzchnia będzie bardziej porysowana.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/11-simple-tricks-to-make-all-your-devices-look-good-as-new-251710/

Podobne artykuły