Wypróbuj to, a Twoje ubrania po praniu będą białe jak nigdy

Porady Data publikacji: 27 lipca 2018

Co zrobić aby białe pranie było białe jak nigdy wcześniej i nie szarzało w pralce? Niestety o białe tkaniny należy dbać i jeśli nie robimy tego dostatecznie dobrze, za każdym razem gdy wyjmiemy je z pralki będą traciły swoją biel. Potem już nasze ulubione ubrania nie wyglądają tak samo, a można temu zapobiec i przywrócić im wcześniejszą biel. Jak to zrobić? Jest na to kilka tanich sposobów!

Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną znacie bardzo dobrze z wielu rożnych sposobów na wykorzystanie jej w domu, które już wcześniej prezentowaliśmy. Przygotujemy sobie roztwór sody oczyszczonej, który wybieli nasze ubrania. Wystarczy do czterech litrów wody dodać szklankę sody oczyszczonej i wymoczyć w niej białe ubrania. Następnie je wypierz tak jak zawsze. Zabieg powtarzaj gdy widzisz, że tkaniny zaczynają szarzeć, ale nie za często, by nie zniszczyć delikatnych włókien.

Aspiryna

Aspiryna pomaga nam z bólem głowy, ale zawarty w niej kwas acetylosalicylowy skutecznie radzi sobie również z plamami. Dodaj 6 tabletek aspiryny do białego prania, aby pozbyć się pożółkłych plam i sprawić by ubrania wyglądały jak nowe.

Ocet i cytryna

Te dwa składniki, które prawdopodobni masz w swojej kuchni, pomogą Ci wybielić zszarzałe ubrania oraz usunąć brzydkie plamy jak choćby żółte plamy z potu, które są częstym problemem na białych ubraniach. Wystarczy, że do prania dodasz łyżkę octu i łyżkę soku z cytryny.

W przypadku trudnych plam sok z cytryny jeszcze przed praniem możesz nanieść na plamy i pozostawić na chwilę by miał szansę zadziałać.

Podobne artykuły