Waga Thermomix skacze podczas odmierzania i tarowania

Porady Data publikacji: 29 listopada 2020 / Aktualizacja: 2021-03-23

Waga skacze podczas odmierzania i tarowania składników w czasie gotowania w Thermomixie? Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Problem ten nie oznacza, że Wasz Thermomix jest zepsuty. Nie musicie się martwić i umawiać serwisu. Wystarczy, że sprawdzicie jedną rzecz.

Waga w Thermomix skacze

Najczęstszym problemem, gdy waga w Thermomix nie wskazuje poprawnie i skacze jest to w jaki sposób Thermomix został położony na blacie. Waga jest bardzo czuła, a więc urządzenie nie może dotykać niczego i musi stać w odległości od ściany oraz innych przyrządów kuchennych.

Trzeba również upewnić się czy nie stoi ono na kablu, ale czy również sam kabel powinien mieć swobodę.

Pod urządzeniem warto jest również wyczyścić blat. Paprochy, na których może stać jedna nóżką mogą już okłamywać wagę. To właśnie one są elementem wagi, w Thermomixie.

Oznacza to, że Thermomixa nie powinniśmy nigdy przesuwać po blacie. Jeśli chcemy zmienić jego miejsce należy go podnieść. Nóżki jednocześnie są antypoślizgowe, a więc stawiają opór przy przesuwaniu. Z racji tego, że to również waga, łatwo jest więc ją uszkodzić i sprawić, że nasze urządzenie będzie ważyło niepoprawnie składniki.

Podobne artykuły