Uważajcie na olejki, które nakładacie na skórę. Podczas opalania mogą powodować poparzenia!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 11 maja 2017 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jeśli lubisz olejki eteryczne i stosujesz je do domowych kosmetyków oraz nakładasz je na swoją skórę to należy bardzo uważać zwłaszcza teraz gdy robi się ciepło, a nasza skóra będzie częściej wystawiona na ekspozycję promieniowania UV.

Przed problemem na Facebooku ostrzega Elise Nguyen, która spotkała się z tym problemem na własnej skórze. Stosowała olejki eteryczne bardzo często, nie podejrzewała, że może przysporzyć jej to takich problemów. Nakładała je na szyję i nadgarstki aby ładnie pachnieć i odprężyć się.

Wszystko zdarzyło się na solarium, postanowiła udać się do niego przed wyjazdem. Nie przeczytała jednak informacji na opakowaniu, w której producent ostrzega przed promieniowaniem słonecznym i UV do 12 godzin przed nałożeniem olejku na skórę.

Olejki doprowadziły do oparzeń 3 stopnia. To bardzo silne oparzenia jak na tak niby bezpieczny produkt, po użyciu, którego nawet nie podejrzewalibyśmy, że coś może się stać. Dlatego jeśli korzystacie z olejków eterycznych lub dodajecie je do swoich domowych kosmetyków np. balsamów do ciała czy peelingów to miejcie na uwadze, że mogą one też być niebezpieczne w kontakcie z promieniowaniem UV. Zawsze czytajcie ulotki i ostrzeżenia producenta na temat kosmetyków, które stosujecie.

Źródło artykułu: https://www.speed24news.com/2017/05/01/si-fa-bella-con-lolio-essenziale-poi-lorribile-sorpresa/

Podobne artykuły