Jakie lato będzie w tym roku? Nie są to dobre wiadomości.

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-05-24

Nie jestem zwolennikiem wysokich temperatur, a ograniczenia spowodowane koronawirusem sprawią, że trudniej będzie nam uciec przed upałami. Niestety w tym roku lato ma być bardzo gorące. Jak podaje fakt.pl, amerykański meteorolodzy twierdza, że w Polsce lato będzie upalne z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Do tego nie doświadczymy zbyt wielu deszczy na wschodzie kraju, pojawią się za to na północy.

Gorące lato to problem

Ostatnio na własne oczy możemy zauważyć zmiany klimatyczne jakie zachodzą w naszym kraju. Zimy stają się coraz łagodniejsze i trudno doświadczyć podczas ich trwania śniegu. Lata za to zaczynają przypominać pustynne klimaty.

W zeszłym roku lato było bardzo ciepłe. Pojawiły się więc problemy związane z suszą. W wielu miejscach spotkaliśmy się z zakazem podlewania ogrodów.

Wysokie temperatury to również problem dla osób starszych co powodowało więcej omdleń i niebezpiecznych sytuacji. Z powodu gorąca cierpieli tak naprawdę wszyscy szukając chłodu i cienia.

W zeszłe wakacje jednak nie mieliśmy do czynienia z epidemią koronawirusa. To może diametralnie zmienić to w jaki sposób będziemy spędzać czas podczas wakacji. Ograniczone możliwości mogą sprawić, że jeszcze trudniej będzie nam znaleźć chwilę wytchnienia w chłodnych galeriach, nad wodą czy w cieniu miejskich obszarów zieleni.

Źródło artykułu: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/prognoza-pogody-na-lato-bedzie-upalnie-sucho-i-burzowo/zr6rg1e

Podobne artykuły