Uważajcie, kleszcze się wybudziły! Na zdjęciu to nie ugotowany bób tylko kleszcze wyjęte z kilku psów!

Zdrowie Data publikacji: 16 marca 2018

Ursynowska Klinika Weterynaryjna udostępniła na Facebooku ostrzegawcze zdjęcie i jednocześnie przypomina o zabezpieczeniu naszych pupili przed kleszczami. Sami również musimy uważać bo one już się wybudziły.

Uwaga na kleszcze

Kleszcze są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przenoszą choroby zakaźne takie jak borelioza czy KZM (kleszczowe zapalenie mózgu). Te choroby są niebezpieczne dla naszego życia, a dla naszych pupili śmiertelna jest babeszjoza.

Co zrobić gdy mamy kleszcza?

Po pierwsze, nigdy nie wyjmuj go sama! W internecie znajdziecie wiele porad jak usunąć kleszcza, większość z nich jednak można po prostu uznać co najmniej za głupie.Jeśli jednak już zdecydujecie się na domowy sposób zamiast na wizytę w szpitalu czy u lekarza to zabezpieczcie pasożyta. unieście go w wilgotnym waciku i zanieście na badania. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić czy kleszcz przenosił boreliozę.

Domowy sposób na kleszcze

Najłatwiejszym sposobem jest noszenie odpowiedniego ubioru, który zakrywa odsłonięte części naszego ciała. Dlatego na wycieczkę do lasu warto ubrać się zwiewnie, ale nie w krótkie rękawki oraz spodenki.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły