4 czerwca 2019

Uważaj na wycieczki z biur podróży. Łatwo dać się naciąć!

Planujesz wykupić wycieczkę w biurze podróży? Wakacje to moment, na których czekamy cały rok. Za oszczędzone pieniądze chcemy wyjechać na wakacje, które zapewne wykupimy w jednym z biur podróży. Z pewnością też będziemy czekać na promocje by wydać jak najmniej. Warto jednak uważać bo bardzo łatwo jest się dać oszukać. Oto kilka z rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Zacznij od zweryfikowania biura podróży

Zanim zdecydujesz się kupić w jakimś biurze podróży wycieczkę najpierw je zweryfikuj. Nie kieruj się jedynie atrakcyjną ofertą. Sprawdź co o danej firmie piszą w Internecie osoby, które już korzystały z oferty tego biura. To bardzo dobry sposób na zweryfikowanie tego czy biuro jest godne zaufania i jak się sprawdza w sytuacjach podbramkowych. Zazwyczaj osoby wystawiają opinię gdy są zawiedzione jakąś sytuacją.

Sprawdź czy biuro podróży posiada swoją stronę na Facebooku i jak oceniają je tam użytkownicy. Wpisz jego nazwę również w Google i zobacz czy nie pojawiają się jakieś negatywne wzmianki na forach internetowych czy blogach. Być może biuro miało wcześniej problemy i pisano o nim w mediach internetowych.

Zdecydowałaś się na wycieczkę? Sprawdź hotel!

Jeśli udało Ci się już weryfikować biuro podróży i wszystko jest w najlepszym porządku to warto jeszcze sprawdzić czy hotel, do którego zamierzamy się wybrać jest również opisany rzetelnie. Biuro podróży może koloryzować i zapewniać o standardzie, który na miejscu okaże się zupełnie inny.

Dobrym sposobem jest znalezienie danego hotelu na tripadvisor.com oraz booking.com. Znajdziesz tam nie tylko zdjęcia dodane przez obsługę hotelu, ale również te zrobione przez samych odwiedzających. Do tego dostępne będą ich opinie, po których możesz zweryfikować czy standard, o którym zapewnia biuro podróży jest prawdziwy.

Jak sprawdzić czy biuro podróży jest zadłużone?

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pozwala nam sprawdzić czy biuro w ogóle jest zarejestrowane i czy nie toczą się wobec niego żadne postępowania. Dodatkowo w Krajowym Rejestrze Długów możemy znaleźć informację czy biuro podróży jest wypłacalne i czy nie zalega z jakimiś płatnościami. Niestety informacja ta jest płatna. Jeśli jednak wybierasz się na drogie wczasy, na które długo oszczędzałaś to może warto mieć pewność.

Uważaj na All inclusive

All inclusive działa jak magnes na klientów biur podróży. Wyjazd gdzie wszystkiego mamy pod dostatkiem brzmi bardzo kusząco. Niestety to też bardzo dobry sposób by złapać nas na haczyk. Dlatego doczytaj to co napisane jest małym druczkiem. All inclusive może bowiem dotyczyć tylko wybranych godzin. All inclusive nie zawsze też oznacza to samo. Często są to dwie wersje, które nazywane są różnie bo w żaden sposób nie jest to regulowane. Niekiedy obejmuje to tylko trzy posiłki dziennie wydawane w określonych godzinach i brak alkoholu, za który trzeba zapłacić osobno. Dlatego warto upewnić się czy na miejscu na pewno będziemy mogli korzystać ze wszystkiego bez ograniczeń.

Gwiazdki nie wszędzie oznaczają to samo

Byłaś w kilku dwugwiazdkowych hotelach w Polsce? To nie oznacza, że jeśli wyjedziesz do jakiegoś egzotycznego kraju to nadal będzie oznaczać to samo. Tam ten standard może nawet nie obejmować łazienki w pokoju. W krajach Europejskich jest to zazwyczaj już bardzo wysoki standard. Dlatego warto jeszcze raz dokładnie sprawdzić hotel.