Uważaj na oszustów metodą na PIT

Technologie Data publikacji: 2024-03-28

Oszuści nie śpią i wykorzystają każdą okazję, aby pozbawić nas każdego grosza. Jesteśmy w trakcie rozliczeń rocznych. Przestępcy postanowili wykorzystać okazję i pod pretekstem rozliczenia PIT wyłudzić od nas cenne dane, które następnie mogą posłużyć do przestępstwa lub kradzieży pieniędzy z naszego konta bankowego.

Uważaj na telefony w sprawie PIT

Oszuści wykorzystują renomę instytucji, którą jest Krajowa Administracja Skarbowa — organ administracji skarbowej i celnej w Polsce. Podczas rozmowy powołują się na nasze zeznanie roczne, aby wyłudzić od nas dane personalne lub dane do konta bankowego.

Pamiętajcie o tym, że KAS nie będzie do nas dzwonił i prosił o podanie danych osobowych czy danych konta bankowego przez telefon. Uważajcie więc w przypadku takiego telefonu i nie dajcie się oszukać.

Twoje rozliczenia są dostępne on-line

Pamiętaj, że na portalu podatki.gov.pl w e-Urząd Skarbowy masz dostęp do swoich deklaracji, zeznań podatkowych i rozliczeń. W razie potrzeby samodzielnie możesz tam sprawdzić potrzebne informacje i zweryfikować. Tam również znajdziesz informacje o błędach w deklaracjach.

Podobne artykuły