Uważaj na oszustów, który wykorzystują problemy z węglem

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-09-13

Trudna sytuacja z opałem stała się okazją dla oszustów, którzy chcą wykorzystać osoby usiłujące zabezpieczyć swoje domy na zimę przed mrozami. Ofiarami oszustw na węgiel padły już pierwsze osoby. Trudna dostępność węgla i wysokie ceny sprawią, że ofiar może być dużo więcej. Jak działa to oszustwo i jak się nie dać okraść?

Jak działa oszustwo na węgiel?

Złodzieje najpierw oferują możliwość zakupienia opału na zimę. Podszywają się jednocześnie pod firmy, które istnieją na rynku, albo zakończyły już swoją działalność. Przed transportem węgla pobierają pieniądze za opał. Transport jednak nigdy już nie przyjeżdża, a pieniądze znikają wraz z oszustami i firmą, którą rzekomo reprezentowali.

Sposób na trafienie do klientów mają wiele. Są to fałszywe strony internetowe lub ogłoszenia na portalach internetowych czy społecznościowych. Dlatego zanim zdecydujecie się skorzystać z dostawy od jakiejś firmy, najpierw dobrze upewnijcie się, czy faktycznie istnieje. Najlepiej udać się tam i formalności załatwić na miejscu oraz umówić się na płatność przy odbiorze opału. Dzięki temu mamy pewność, że zapłacimy za towar, który faktycznie otrzymamy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Podobne artykuły