UWAGA! Liczi śmiertelnie niebezpieczne!

Zdrowie Data publikacji: 06 lutego 2017

Jak donosi Radio ZET naukowcy z Ameryki oraz Indii twierdzą, że tajemnicza śmierć ponad setki dzieci w Indiach spowodowana była zjedzeniem liczi na pusty żołądek.

Dzieci z regionu Bihar w Indiach przez dwie dekady przejawiały dziwne dolegliwości związane z napadem bólu i utratą przytomności. Większość z nich umierała, a przyczyny ich śmierci były nieznane. Dzisiaj naukowcy doszli do wniosku, że było to spowodowane zatruciem owocami liczi zjedzonymi na pusty żołądek.

Warto mieć na uwadze, że jest to bardzo biedny region świata, dzieci tam zwykle głodują. Owoce te uwalniały toksyny hamujące zdolność organizmu do produkcji glukozy, a gdy poziom cukru w organizmach dzieci spadł (również spowodowany głodowaniem) prowadziło to do śmierci.

Czy nasze dzieci też są zagrożone?

Z reguły nasze dzieci są dobrze odżywione, dlatego taki problem nie powinien ich dotykać. Jednak również w Polsce zdarzają się rodziny, w których dzieci głodują. Warto więc przestrzec dzieci, znajomych i całą rodzinę przed konsekwencjami i uświadomić o problemie.

Źródło artykułu: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Liczi-przyczyna-smierci-setek-dzieci-w-Indiach-00036210

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły