Jak usunąć kamień w łazience – 3 sprawdzone sposoby

Porady Data publikacji: 04 marca 2018

Jak usunąć kamień w łazience? Dzisiaj podpowiemy wam trzy sprawdzone sposoby na walkę z kamieniem w łazience. Dzięki nim pozbędziecie się kamienia i jednocześnie nie uszkodzicie chromowanych powierzchni.

Chromowane powierzchnie są delikatne

Pamiętaj o tym, że chromowane powierzchnie są bardzo delikatne. Często mam wrażenie, że wraz z atrakcyjną ceną z marketów idzie też jakość chromów na naszej armaturze łazienkowej. Jeśli znajdziecie w Internecie porady by użyć do tego domestosa – lepiej zrezygnujcie. Zobaczcie jak wyglądała moja bateria po wypróbowaniu sposobu. Wszystkie sposoby, które mogę przed publikacją staram się wypróbować. Ten był niewypałem, a bateria została zniszczona i ostatecznie ją wymieniłam.

Więcej o tej sytuacje możesz przeczytać tutaj. Warto pamiętać by mocnych środków nie zostawiać na baterii zbyt długo. Nawet zwykły ocet pozostawiony na zbyt długo na baterii potrafi ją uszkodzić – chociaż to też zależy od jej jakości. Dlatego zalecam spryskać powierzchnię, pozostawić na chwilę i przejść do jej wyczyszczenia i spłukania. Dzięki temu nie narażamy baterii na zniszczenie. Później nadaje się ona już tylko do wymiany.

Warto również być systematycznym. Gdy będziemy robić to często ilość kamienia, która będzie trudna do usunięcia nie zdąży się na baterii osadzić. Problem również może zmniejszyć filtr zamontowany w domu i oczyszczający wodę również z kamienia. Nie korzystaj również z mocno ściernych materiałów do czyszczenia. Chociaż sama bateria jest wytrzymała to tak naprawdę wykonana jest z mosiądzu, a dopiero na niego nałożona jest warstwa chromu, która w zależności od producenta i ceny może być trwalsza lub mniej. Dlatego zbyt intensywne czyszczenie nieodpowiednim materiałem może go już uszkodzić.

Cytryna

Cytryna to również kwas, który pomaga nam wyczyścić czajnik z kamienia. Robiliście tak kiedyś? Ten sam efekt możecie wykorzystać w swojej łazience. Wystarczy przekroić cytrynę na pół, przetrzeć chromowane elementy cytryną, a następnie wilgotną ściereczką. Pamiętaj by dobrze spłukać sok z cytryny aby nie pozostał na baterii.

Ocet

Tutaj pamiętajcie by również nie trzymać go zbyt długo na baterii. Wystarczy, że połączycie ocet z kwaskiem cytrynowym. Przelej do butelki z atomizerem i spryskacie baterię. Następnie wyczyść ją delikatną ściereczką i dobrze wytrzyjcie do sucha.

Coca Cola

To sposób bardziej z „ciekawostek”, ale faktycznie działa. Jeśli macie w domu Colę możecie go wypróbować i wyczyścić nią kamień osadzony na baterii łazienkowej. Oprócz tego usuwa ona również rdzę :)

Podobne artykuły