14 marca 2020

Jak zdezynfekować pralkę po chorobie?

Na pewno doskonale wiesz o tym, że pralkę należy regularnie czyścić. Do czynności podczas czyszczenia należy mycie uszczelek, pojemnika na płyny czy filtra. Ważne jest również stosowanie środków, które wyczyszczą wnętrze pralki i korzystanie z odpowiedniego programu do czyszczenia. Po chorobie warto jest też zdezynfekować pralkę, zanim wypierzemy w niej pościel, bieliznę czy inne elementy garderoby.

Dezynfekcja pralki

Środkiem, który pomoże nam wyczyścić pralkę jest wybielacz na bazie chloru. Chlor skutecznie zabija bakterie, wirusy i grzyby. Dlatego użycie takiego wybielacza może nam zdezynfekować pralkę, a do tego będzie on dla niej bezpieczny.

Zamiast płynu do prania wlewamy 1/2 szklanki wybielacza. Do środka do prania możemy wrzucić ręcznik. Musimy bowiem ustawić najdłuższy czas prania i najwyższą temperaturę.

Następnie puszczamy cykl prania. Po zakończeniu mokrym ręcznikiem wycieramy drzwiczki pralki oraz uszczelki. Dlatego warto użyć ręcznika roboczego, na którym nam tak bardzo nie zależy. Świetnie sprawdzi się do tego jakiś stary ręcznik.