Jak usunąć farbę olejną ze ściany

DIY Data publikacji: 18 maja 2017

Przygotowanie ściany do malowania po farbie olejnej jest dosyć żmudnym procesem. Musimy usunąć starą farbę i mamy na to kilka możliwości.

Ręcznie

Najprostszym i najtańszym sposobem jest po prostu zdarcie starej farby używając do tego szpachelki. Szpachelka powinna być ostra, można zaostrzyć jej koniec używając szlifierki kątowej. Niestety metoda ta zabiera wiele czasu oraz sił dlatego wiele osób decyduje się na inne, droższe metody.

Chemicznie

Na rynku znajdziecie specjalne preparaty chemiczne, które pomagają usunąć farbę olejną ze ściany. Taki preparat nakładamy na całą powierzchnię ściany, następnie wystarczy zwykle kilka minut by potem łatwo usunąć złuszczoną farbę. Możemy użyć do jej zeskrobania szpachelki.

Mechanicznie

Tę metodę stosuję sama. Na wiertarkę lub wkrętarkę zakładam drucianą szczotkę i w sposób mechaniczny zrywam starą farbę. Metoda ta jest tańsza od chemicznej i szybsza od ręcznej. Pamiętaj jednak, że przy tym zrobi się trochę bałaganu. Ściana również będzie wymagała naprawy, ale nie unikniecie tego również w metodzie ręcznej i często chemicznej, a za to zaoszczędzicie sporo czasu.

Podobne artykuły