Jak usunąć fałdki tłuszczu pod pachami

Uroda Data publikacji: 17 kwietnia 2018

Jak usunąć fałdki tłuszczu pod pachami? O ile pod bluzką go nie widać, to jeśli wyjdziemy na plażę w stroju kąpielowym, mogą one być dla nas powodem dyskomfortu psychicznego. Dlatego jeśli problem fałdków tłuszczu pod pachami nam doskwiera warto spróbować się z tym problemem uporać. Dzisiaj podpowiemy Wam w jaki sposób to zrobić.

To co nam w tym pomoże to oczywiście odpowiedni zestaw ćwiczeń. Jeśli podejdziecie do ich wykonywania systematycznie to na pewno uda Wam się usunąć tłuszczyk pod pachami.

1. Damskie pompki

Damskie pompki różnią się trochę od męskich. Rożnicą jest to że wykonujemy je na kolanach co ułatwia nam ćwiczenie zmniejszając ilość siły, jaką należy w nie włożyć. Jednak w niczym to nie przeszkadza podczas pracy nad pachami. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy i przechodzimy do kolejnego.

2. Ćwiczenie z hantlami

Jeśli ich nie mamy możemy użyć butelek wypełnionych wodą. Ćwiczenie to wykonuje się na ławce, ale tej również z pewnością nie macie w domu. Możecie wykorzystać więc cokolwiek innego choćby piłkę do ćwiczeń. Chodzi o to by plecy miały podparcie, ale ramiona już nie.

Kładziemy się na plecach i następnie opuszczamy ramiona z hantelkami. Teraz podnosimy je do góry całkowicie prostując ręce i wracamy do pozycji wyjściowej. Robimy trzy serie po 10 powtórzeń i przechodzimy do kolejnego ćwiczenia.

3. Ptak

Przydadzą nam się te same hantle co przy ćwiczeniu wcześniej. Teraz jednak stajemy prosto z nogami złączonymi i nachylamy się do przodu jednocześnie nie garbiąc się. Teraz hantle podnosimy do góry na wysokość ramion i opuszczamy. Robimy trzy serie ćwiczeń po 10 powtórzeń.

4. Deska boczna

Na pewno znacie ćwiczenie „plank”. Dzisiaj wykonamy sobie podobne ćwiczenie tym razem jednak pozycją wyjściową będzie zwykła deska, ale kończymy unosząc rękę do góry. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy raz na jedną, a raz na drugą stronę.

Podobne artykuły