Świetna maseczka na zaskórniki, która możesz wypróbować w ten weekend

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-04-05

Maseczka na zaskórniki wykonana z węgla to nie jest wcale nowy pomysł. Pamiętacie jak jeszcze dość niedawno temu czarne maseczki na zaskórniki z Aliexpress były hitem w Internecie? Potem wielu producentów kosmetyków wprowadziło je do swojej palety produktów poprawiających naszą urodę. Nie warto jednak ich kupować bo zrobienie takiej maseczki jest niewiarygodnie proste. Dzisiaj właśnie powiemy Wam jak ją zrobić i wykorzystać. Poświęć chwilę sobie i zastosuj tę maseczkę.

Maseczka na zaskórniki

Zaskórniki czyli inaczej wągry to te czarne kropeczki, które widzimy na swojej skórze. Najczęściej w okolicy nosa, ale pojawiają się również w innych miejscach twarzy. Powstają one gdy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo tłuszczu i nasz naskórek złuszcza się nieprawidłowo.

Warto pamiętać o tym, że zaskórniki mogą być zarówno zamknięte jak i otwarte. Gdy są zamknięte mają wtedy biały kolor, a gdy są otwarte występują w postaci czarnych kropek. Ta maseczka pozwoli Ci pozbyć się obydwu typów zaskórników, dlatego warto ją wykorzystać.

Składniki

  • 2 kapsułki węgla
  • 1.5 łyżeczki wody
  • 1.5 łyżeczki glinki

Przygotowanie

Kup węgiel w kapsułkach w aptece, następnie otwórz dwie kapsułki i wysyp je do miseczki. Następnie dodaj do proszku glinki i wody. Po dokładnym wymieszaniu składników otrzymasz gładką maseczkę, którą nakładamy na oczyszczoną wcześniej twarz. Po 10 minutach zmywamy ją ciepłą wodą.

Podobne artykuły