Organizacja przestrzeni w małej łazience – jak zaoszczędzić miejsce?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-04-20

Urządzenie każdej łazienki wymaga dobrego rozplanowania oraz odrobiny kreatywności. W przypadku małych łazienek te dwa elementy są jeszcze bardziej istotne, bowiem każdy fragment tego pomieszczenia jest na wagę złota. Aby dobrze zorganizować taką przestrzeń, należy poznać podstawowe zasady i triki organizacyjne. Poniżej przedstawiono kilka pomysłów, jak zaoszczędzić miejsce w łazience.

Wykorzystaj dobrze ściany

Zamiast „marnować miejsce” na podłodze, warto wykorzystać przestrzeń ścienną na organizację. Świetną opcją są szafki wiszące zamontowane przykładowo nad umywalką czy nad toaletą. Warto wiedzieć, że dostępne są również szafki nad umywalkę, które są jednocześnie lustrem. Pozwalają one wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania, jednocześnie optycznie powiększając pomieszczenie. Inną idealną alternatywą są półki wiszące połączone z wieszakami łazienkowymi na ręczniki. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które dopasują się do przestrzeni w każdym stylu. 

Właściwe wieszaki we właściwym miejscu

Właściwie dobranymi wieszakami łazienkowymi na ręczniki można również zaoszczędzić wiele miejsca. Wybierając odpowiedni model, który pomieści wszystkie ręczniki używane przez domowników, a także dobrze przemyśleć miejsce, w którym zawiśnie, możesz stworzyć niezwykle funkcjonalną przestrzeń. Wieszaki na ręczniki nie muszą tylko wisieć na ścianie! Dostępne są również piękne modele stojących wieszaków na ręczniki, które zajmują niewiele miejsca. 

Zaobserwuj nas na Facebooku

Odpowiednie wyposażenie

Decydując się na prysznic zamiast wanny, można zaoszczędzić bardzo dużą ilość miejsca. A jaki prysznic wybrać, żeby nie zajmował dużo przestrzeni? Warto zdecydować się na wersję bez brodzika. Taki prysznic posiada także duże i efektowne szyby, które wizualnie powiększą Twoją przestrzeń. Pod prysznicem warto również zamontować funkcjonalne koszyki na wszelkie szampony, żele pod prysznic i inne akcesoria używane do kąpieli. 

Odpowiednia organizacja

W małej łazience warto dokładnie przemyśleć, gdzie będą przechowywane wszelkie kosmetyki i detergenty. W tym celu konieczne będą odpowiednio dobrane szafki wiszące oraz półki. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie szuflad pod umywalką, w których organizacja rzeczy i ich przeszukiwanie są łatwiejsze, niż w zwykłej szafce.

Niezwykle przydatnymi rzeczami w utrzymaniu dobrej organizacji i porządku są również organizery łazienkowe, w których można przechowywać wszelkie kosmetyki, pędzle, czy szczoteczki do zębów. Świetną opcją są również organizery na drzwiczki, w których można umieścić na przykład suszarkę czy prostownicę. Pozwolą one oszczędzić przestrzeń na blatach i w szafkach. 

Odpowiedni model suszarki

Jeżeli łazienka jest miejscem, którego używasz do suszenia ubrań, warto przemyśleć wybór odpowiedniego modelu suszarki. Należy pamiętać, że dostępną mamy przestrzeń nie tylko na podłodze i ścianie, ale także… sufit. Jest to świetne miejsce na suszarkę na ubrania, które pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca.

Podobne artykuły