Ukąszenie komara – jak rozpoznać i co zrobić po ukąszeniu

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 10 lipca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Ukąszenie komara to nic przyjemnego, ale podczas wakacji i spędzania czasu na świeżym powietrzu, często się to zdarza. Dzisiaj podpowiemy Wam jak rozpoznać ugryzienie komara, dzięki temu odróżnisz je od użądleń innych insektów. Oprócz tego dowiesz się co w takiej sytuacji zrobić!

Ukąszenie komara

Po ukąszeniu komara pojawia się uwypuklenie na skórze, a wokół niego skóra jest zaczerwieniona. Może ono przypominać kształtem koło lub kroplę wody. Obszar ten staje się swędzący, ale nie należy go drapać.

Co robić gdy ugryzie nas komar? 

Jest wiele domowych sposobów na ukąszenie komarów. Wszystkie mają na celu zniwelować nieprzyjemne efekty, którymi jest swędzenie oraz ból. Na obrzęk działamy kontaktowo stosując różne preparaty, zwykle naturalne, które taki efekt zapewnią. Jednym z nich jest przyłożenie plasterka cytryny, który szybko zwalczy stan zapalny.

Oprócz tego często też poleca się przyłożenie plasterka ziemniaka lub cebuli, które zniwelują nieprzyjemne efekty po ugryzieniu i zmniejszą wielkość opuchlizny. Bardzo skuteczny jest również olejek eukaliptusowy, który ma właściwości przeciwzapalne i łagodzi ból oraz swędzenie.

Jak odstraszyć komary? 

Zamiast leczyć, lepiej zapobiegać. Na komary możemy przygotować pułapkę, jak to zrobić przedstawione jest w tej instrukcji. Istnieją również naturalne aromaty, które komary odstraszają. Należy do nich wanilia. Kup w sklepie olejek waniliowy, a następnie posmaruj nim odkryte fragmenty skóry. Pamiętaj jednak by nie opalać się z nim na skórze, może dojść wtedy do poparzeń słonecznych.

Podobne artykuły