Ugotowałaś makaron? Nie wylewaj wody! Zobacz jak ją wykorzystać.

Gdy następnym razem ugotujesz makaron na obiad, nie wylewaj wody po nim. Może ona zostać wykorzystana na wiele sposobów. Zwykle traktujemy ją jak coś niepotrzebnego i wylewamy do zlewu. Szkoda jednak w ten sposób ją tracić.

Wykorzystaj ją przy innych potrawach

Woda po gotowaniu makaronu jest świetną bazą do dalszej obróbki i przygotowania kolejnych dań. Zawiera skrobię z makaronu, dzięki temu będzie świetną bazą do sosów. Możesz ją również wykorzystać do ugotowania zupy, dzięki czemu będzie smaczniejsza. Jeśli planujesz ugotować fasolę lub inne warzywa strączkowe, to woda po gotowaniu makaronu świetnie nadaje się do namoczenia ich w niej.

Zadbaj o swoje włosy

Jeśli masz suche i zniszczone włosy płukanka z wody po gotowaniu makaronu będzie świetnym remedium. Nanieś ją na włosy podczas kąpieli. Pozostaw na parę minut. Możesz w tym czasie umyć resztę ciała. Następnie na sam koniec umyj głowę jak zwykle i gotowe. Powtarzaj taką kurację, a Twoje włosy będą w coraz lepszej kondycji.

Podlej kwiaty wodą po gotowaniu makaronu

Do wody, w której gotujemy makaron wytrąca się część mikroelementów, które świetnie sprawdzą się jako nawóz do kwiatów. Pamiętaj tylko by wodę wcześniej ostudzić i dopiero wtedy podlać nią kwiaty.