Tych rzeczy nie powinnaś jeść na pusty żołądek

Zdrowie Data publikacji: 14 sierpnia 2018

Istnieją produkty, których nie powinniśmy jeść na czczo. Może to powodować problemy z trawieniem i dyskomfort. Jednak wielu z nas i tak traktuje je jako jeden z pomysłów na śniadanie lub porannych rytuałów. Może to być jednak powodem naszych problemów i wystarczy to zmienić aby znów cieszyć się spokojem.

Kawa

Kawa jest rzeczą, od której dzień zaczyna wiele osób. My również nie potrafimy wyobrazić sobie poranka bez kawy. Jednak gdy będzie ona pierwszą rzeczą, którą wypijemy rano będzie silnie podrażniała żołądek i może w ciągu dnia przyprawić nas o spory ból brzucha. Do tego systematyczne picie kawy na czczo może doprowadzić do wrzodów.

Napoje gazowane

Chodzi tutaj o wszystkie słodkie napoje gazowane. Sama woda gazowana nam nie zaszkodzi o ile nie mamy jakiś problemów żołądkowych. Można ją pić w zasadzie tak samo jak wodę niegazowaną i tak samo skutecznie nawodni ona nasz organizm. Jeśli jednak lubimy rano wypić sobie szklaneczkę Coli to może to mieć bardzo negatywny wpływ na nasz żołądek powodując podrażniania i wzdęcia.

Słodycze

Poranna kawa i ciastko brzmią kusząco, ale znaczne podnoszenie poziomu cukru z samego rana nie jest dla nas dobre. Co prawda energia przyjdzie, ale na krótko, a potem znów będziemy czuli się jeszcze bardziej ospali. Pomijając już sam fakt tycia i pustych kalorii, które nie zapewnią nam potrzebnych na cały dzień wartości odżywczych.

Kiszone rzeczy

Ogórki kiszone czy kapusta kiszona nie powinny być naszym śniadaniem. Oczywiście są zdrowe i smaczne, ale możemy zjeść je w ciągu dnia. Spożywanie ich na czczo powoduje bóle brzucha i wzdęcia.

Owoce cytrusowe

Są smaczne, zawierają witaminy, ale niestety i kwasy organiczne, które podrażnią żołądek i mogą powodować dyskomfort. Dłuższe ich jedzenie przyprawi nas o zgagę, a nawet wrzody. Dlatego jeśli lubimy cytrusy możemy zaplanować je sobie na drugie śniadanie.

Ostrze przyprawy

Lubisz ostre rzeczy? Lepiej nie jeść ich na śniadanie bo wzmagają produkcję kwasu żołądkowego. W dłuższej perspektywie ich spożywanie może nam zaszkodzić i doprowadzić do problemów żołądkowych w tym wrzodów.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły