Tych przedmiotów używasz codziennie, ale takiego ich zastosowania nie znałaś!

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-09-30

Jest wiele produktów, których używamy codziennie, a nie znamy ciekawych faktów na temat ich zastosowania. Np. niektóre ikony na kosmetykach, czy elementy ubioru. Są one tam i zazwyczaj to o nich wiemy, ale dlaczego tam są i jaką pełnią funkcję? Dzisiaj przedstawimy Wam kilka takich ciekawostek.

Data ważności na kosmetykach

Zwracasz uwagę na ten mały znaczek, który znajduje się na kosmetykach? Znajdziemy tam napis 6M, 12M czy 24M. Oznacza to ile miesięcy po otwarciu kosmetyk można używać. Dlatego po pierwszym otwarciu kosmetyku warto napisać na nim markerem datę otwarcia. Teraz już wiemy do kiedy możemy go bezpiecznie stosować.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Czarne kropki na szybie

Te kropki to tak zwana frita, jest to czarna emaliowana taśma. Jej główną funkcję jest ochrona kleju przez co szyba trzyma się na swoim miejscu mimo nagrzewania się i promieniowania słonecznego. Pomaga również zamaskować klej, na który szyba jest przyklejona do karoserii. Dzięki temu wygląda to po prostu estetyczniej.

Guziczek przy kieszeni jeansów

Dzisiaj to wielosezonowy krzyk mody, kiedyś jednak była to odzież robocza. Używali jej pracownicy fizyczni, więc poddawane były one dużym obciążeniom i ich wytrzymałość okazałą się zbyt słaba. Stąd też pewien krawiec w 1870 roku wpadł na pomysł by najbardziej słabe miejsca, w których jeansy się rozrywały wzmocnić nitami.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a biznes jeansowy zaczął jeszcze bardziej. Krawiec, który wpadł na ten pomysł (Jacob Davis) znalazł wspólnika Levi Straussa. Razem opatentowali ten pomysł w 1873 roku. Pomysł okazał się tak dobry, że przetrwał do dzisiaj i jeansy jakie znamy nosili robotnicy już setki lat temu.

Dziwny rąb na plecaku

Zauważyliście taki rąb na plecakach? Nie jest to tylko dekoracja, ale musimy pamiętać, że plecaki często służą turystom, a taki uchwyt pomaga zaczepić coś na plecaku np. przywiązać śpiwór. Jest to typowo praktyczny gadżet, który też pełni rolę dekoracji.

Plastikowa wkładka w nakrędce

Zastanawialiście się dlaczego niektóre nakrętki mają takie plastikowe wkładki, a inne nie? Działają one po prostu jako uszczelki i zapobiegają wypływaniu napoju z butelki. Wszystko jest zależne od konstrukcji nakrętki, dlatego w nie każdej możemy je znaleźć.

Woreczek z guzikiem i kawałkiem materiału

Oczywiście guzika możemy użyć gdy jeden nam odpadnie. Ale na co nam taki skrawek materiału? Przecież nie zaszyjemy nim dziury. Dlatego zastosowanie tej próbki jest inne. Dzięki temu możemy zobaczyć jak nasze ubranie zareaguje na wypranie w naszych detergentach. Możemy najpierw wyprać próbkę zanim wrzucimy właściwe ubranie do pralki.

Kwadratowa rączka śrubokręta

Oczywiście można powiedzieć, że jest po to by łatwiej było nim kręcić. Ale tak naprawdę lepiej sprawdzi się antypoślizgowa okrągła rączka z gumy. Śrubokręt ma taki kształt dlatego, że można użyć go jako przedłużenia do klucza oczkowego i z łatwością odkręcić śruby w trudno dostępnym miejscu.

Podobne artykuły