Ten trik sprawi, że ręczniki po praniu będą puszyste i miękkie w dotyku

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-12-20

Wycieranie się nowymi ręcznikami to czysta przyjemność. Są takie puszyste i miękkie. Z czasem jednak stają się zbite i szorstkie. Korzystanie z nich ma coraz mniej wspólnego z przyjemnością. Podrażniają skórę i do tego dużo gorzej pochłaniają wodę. Jak temu zaradzić? Istnieje sposób!

Domowy sposób na szorstkie i zbite ręczniki

Jeśli chcesz, aby ręczniki stały się znów przyjemne w dotyku i puszyste, musisz wypróbować ten domowy sposób. Dzięki niemu znów będą, jak nowe. Jedyne czego potrzebujesz, to szklanka białego octu. Zwykle używamy go podczas gotowania do zakwaszania potraw. Ma jednak wiele innych przydatnych właściwości, które możemy wykorzystać w domu. Potrzebna będzie również soda oczyszczona.

Podczas prania ręczników, ocet wlewamy go do przegródki na płyn do prania. Po otwarciu szufladki zobaczymy zazwyczaj trzy komory. Wiele osób zastanawia się wówczas, do której wlać ocet. Podpowiadamy – tej największej. To ona zwykle przeznaczona jest na proszek lub płyn do prania zasadniczego. Może mieć oznaczenie „II” lub „WASH” w zależności od modelu pralki.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Wsypujemy do niej również 4 łyżki sody oczyszczonej i ustawiamy odpowiedni program, a następnie puszczamy pranie. Po wysuszeniu ręczników zauważysz, że są dużo miększe i przyjemniejsze w dotyku. Czasem czynność tę warto powtórzyć, dla lepszego efektu.

Dlaczego nie należy stosować płynu do płukania tkanin podczas prania ręczników

Z pewnością zauważyliście, że podczas dodawania octu i sody, pominęliśmy etap dodawania płynu do płukania. Jest to bardzo ważne. To on sprawia, że ręczniki stają się zbite i dużo gorzej pochłaniają wodę.

Płyn do płukania tkanin pokrywa je specjalną warstwą, która zapobiega wchłanianiu przez ubrania wilgoci. W przypadku odzieży właściwość ta jest jak najbardziej zrozumiała. W przypadku ręczników, nie ma to jednak żadnego sensu. Zależy nam przecież na tym, aby pochłaniały wodę, jak najlepiej.

Przez detergenty używane podczas prania, włókna ręczników stają się zbite. Tracą one swoją puszystość i miękkość. Do prania ręczników dużo lepiej wykorzystać kapsułki lub żel, niż proszek. Je dużo trudniej wypłukać. Nie powinniśmy używać też zbyt dużej ilości detergentu. Unikajmy również środków zmiękczających i wcześniej wspominanych płynów do płukania. Ustawiamy również obroty podczas wirowania na minimum. Możemy za to zaprogramować dodatkowe płukanie.

Ręczniki najlepiej jest suszyć w suszarce bębnowej. Sprawia, że ręczniki są dużo bardziej puszyste i przyjemne w dotyku. Jeśli jednak takiej nie posiadamy, oczywiście możemy suszyć je normalnie rozwieszone na tradycyjnej suszarce. Nie powinniśmy jednak wieszać ich bezpośrednio na słońcu.

Podobne artykuły