Ten trik sprawi, że pranie szybciej będzie suche

Porady Data publikacji: 11 listopada 2023 / Aktualizacja: 2023-12-03

Latem pranie możemy suszyć na świeżym powietrzu. Schnie ono bardzo szybko, słońce i wiatr naturalnie je odświeżają. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale słońce ma naturalnie właściwości wybielające i dezynfekujące. Niestety jesienią i zimą tracimy możliwość suszenia na dworze. Pranie musimy suszyć wewnątrz, co sprawia, że schnie ono dłużej.

Suszenie w domu ma też wiele negatywnych skutków. Powoduje wzrost wilgotności powietrza, co może przyczynić się do rozwoju pleśni. Część osób, aby przyśpieszyć suszenie, wiesza pranie na kaloryferach. To niestety bloku ciepło i powoduje wyższe rachunki za ogrzewanie. Dlatego odradzamy takiej praktyki, ale za to mamy dla Was trik, który sprawi, że pranie wyschnie szybciej.

Co zrobić, aby pranie schło szybciej?

Gdy pranie skończy się, nie wyjmuj go jeszcze. Otwórz drzwiczki pralki, a następnie włóż do środka suchy ręcznik. Teraz włącz jeszcze raz wirowanie. Ręcznik wchłonie część wilgoci z prania. Dzięki temu, ubrania po rozwieszeniu wyschną dużo szybciej, gdyż będą po prostu mniej wilgotne.

Ręcznik zwykle po takim zabiegu zabieram do łazienki i wieszam do wyschnięcia. Jest on przecież nadal czysty, dlatego wieczorem można go użyć podczas kąpieli.

Podobne artykuły