Ten symbol na metce jest ważny. Nie susz ubrań z nim w suszarce bębnowej!

Porady Data publikacji: 04 sierpnia 2022

Jeśli chcemy, by nasze ubrania służyły nam przez długi czas, musimy o nie odpowiednio dbać. Ważne jest nie tylko to w jaki sposób je pierzemy. Czy używamy odpowiednich detergentów i programów do prania. Istotne jest również to, jak je suszymy.

Suszarki bębnowe są urządzeniami, które od wielu lat zdobywają sobie rzeszę wiernych fanów. Dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie pralni bez tego urządzenia. Faktem jest to, że są one niesamowicie wygodne. Nie tylko z naszego domu znikają porozstawiane suszarki do prania, ale również mamy dużo mniej prasowania. Po wysuszeniu wystarczy jeszcze ciepłe ubrania złożyć i włożyć do szafy, a po wyjęciu nie będą wcale pogniecione. Zaoszczędzają nam więc sporo czasu i miejsca.

Tych rzeczy nie można suszyć w suszarce

Nie wszystko jednak możemy suszyć w suszarce. Dlatego ważne jest to, aby zwracać uwagę na metki. Jeśli znajdziemy na jednej z nich symbol koła wpisanego w kwadrat i jednocześnie przekreślonego, to oznacza, że tej rzeczy w suszarce suszyć nie wolno.

Nie można suszyć w suszarce bębnowej

To nie jedyny symbol, który da nam informacje o suszeniu danej rzeczy w suszarce. Niektóre rodzaje tkanin możemy suszyć w suszarce bębnowej, ale na niskiej temperaturze. Wtedy znajdziemy symbol koła wpisanego kwadrat z jedną kropką w środku.

Suszyć w niskiej temperaturze

Jeśli w środku będą dwie kropki, to oznacza, że możemy suszyć daną rzecz w normalnej temperaturze. Możesz również spotkać koło wpisane w kwadrat bez żadnych dodatkowych elementów. Ten symbol oznacza po prostu, że daną rzecz można suszyć w suszarce.

Czego nie suszyć w suszarce bębnowej?

Zazwyczaj symbol, który zakazuje suszenia w suszarce bębnowej znajdziemy na biustonoszach, strojach kąpielowych czy kożuchach. Warto pod tym kątem przejrzeć jednak każdą rzecz, bo w zależności od wykorzystanego materiału lub jego funkcji, producenci zdecydują się o umieszczeniu takiego ostrzeżenia.

Jeśli zdecydujemy się je złamać, możemy skrócić żywotność materiału. Może dojść do sytuacji, że rzecz wyjęta już po jednym suszeniu z suszarki nie będzie nadawała się już więcej do noszenia. Może się skurczyć, jak kożuch lub zniekształcić, jak biustonosz.

Nie warto więc ryzykować i najlepiej zastosować się do wskazówek, które umieścił producent. Materiały zostały przez niego odpowiednio przetestowane i symbole umieszczone na matce mają swoje uzasadnienie w praktyce.

Niektóre osoby bardzo często odcinają metki z ubrań. Jeśli też tak robisz, to polecamy Ci prosty trik. Utwórz galerię w telefonie o nazwie metki. Następnie przed odcięciem metki zrób jej zdjęcie, tak aby było widać jakiej rzeczy dotyczy. Zazwyczaj wystarczy, że sfotografujemy najdroższe ubrania lub te, na których najbardziej nam zależy. Gdy zwątpisz, jak prać lub uszyć daną rzecz, wystarczy odtworzyć zdjęcie z galerii.

Podobne artykuły