Ten sposób na duże pory nic nie kosztuje! Zobacz jak z nimi walczyć!

Uroda Data publikacji: 29 czerwca 2018

Duże otwarte pory to problem wielu kobiet. Zazwyczaj staramy się je przykryć makijażem, a dużo lepiej jest zadziałać u podstaw i rozwiązać problem. Problem otwartych porów nasila się wraz z wiekiem. Jest to powiązane z sebum, czyli oleistą substancją, którą skóra wytwarza w celu ochrony. Gdy dochodzi do nadprodukcji sebum, a skóra nie jest odpowiednio pielęgnowana, pory zbierają brud i powiększają się.

Oprócz nadprodukcji sebum winowajcami otwartych porów jest też zmniejszenie elastyczności skóry, które następuje wraz z wiekiem, a nawet geny. Możemy mieć po prostu predyspozycje do tego. Co zrobić aby zwalczyć problem otwartych porów? Zacznijmy od sebum.

Jak zmniejszyć produkcję sebum

Bardzo łatwo jest sprawdzić czy masz problem ze zbyt dużą produkcją sebum. Po prostu sprawdź jak zachowuje się Twoja skóra, jak szybko po porannej toalecie się przetłuści. Jeśli już po godzinie od umycia jest znów tłusta, to oznacza, że sebum jest za dużo. Jest to spowodowane tym co jemy. Prawdopodobnie spożywasz za dużo cukru, białego pieczywa i innych produktów, które mają wysoki indeks glikemiczny.

Warto dodać do swojej diety niektóre produkty takie jak cynamon, zielona herbata, warzywa i ryby. Dzięki temu w naturalny sposób zmniejszyć ilość wytwarzanego sebum i nie będzie Cię to nic kosztowało.

Odpowiednia pielęgnacja

Jeśli masz duże pory to niestety musisz częściej dbać o skórę i ją oczyszczać. Najlepiej używać do tego celu żelu do skóry. Warto więc ograniczyć makijaż do takiej formy, która ułatwi nam jej czyszczenie. Nie używamy mydła ponieważ jego pH niszczy warstwę ochronną skóry. W okolicach godziny 12-16 skóra wytwarza najwięcej sebum. Wtedy powinna być dodatkowo czyszczona.

Ujędrnianie skóry

Musimy zadbać o kolagen, dlatego stosujemy filtry UV. Słońce skutecznie zmniejsza ilość kolagenu w naszej skórze. Zawiera go za to białko z jajka, dlatego możemy przygotować prostą maseczkę i stosować ją 2 razy w tygodniu.

Składniki

  • 1 białko jajka
  • 2 łyżki zmielonych płatków osianych
  • 2 łyżki soku z cytryny

Płatki owsiane zmiel w blenderze. Dodaj do jajka i soku z cytryny, wymieszaj i nałóż na oczyszczaną twarz na 30 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę z twarzy.

Zmień kosmetyki

Kosmetyki mogą blokować pory skóry. Zawierają wosk, talk czy olejki, które mogą się do tego przyczyniać. Dlatego warto stosować kosmetyki, które zmniejszają produkcję sebum. Warto więc aby zawierały takie składniki jak Kwas Nordihyroguaiaretic czy sarkozyna, które zmniejszają jego produkcję. Nie kupuj kosmetyków, które zawierają talk, alkohol wysuszający skórę czy oleje mineralne.

Podobne artykuły