Te trzy rośliny odstraszają owady. Warto mieć je w domu!

Ogród Data publikacji: 15 maja 2019

Otwierasz okna od swojego mieszkania by je przewietrzyć. Ciepło, które pojawia się na dworze w okresie wiosny i lata wręcz do tego zachęca. Niestety wraz ze świeżym powietrzem do naszego mieszkania trafiają muchy, komary i inne owady. Dzisiaj podpowiemy Wam jak je odstraszyć. Wystarczy, że na swoim parapecie będziecie hodować te rośliny.

Rośliny, które odstraszają owady

Lawenda

Lawenda jest piękną rośliną, która kwitnie od czerwca do października czyli w okresie gdy nasz dom najbardziej narażony jest na wizyty owadów. Jest prosta w uprawie, trzeba tylko pamiętać o jej przycinaniu. Dzięki temu puści dużo nowych pędów. Lawenda odstrasza owady, jej zapach jest dla nich po prostu nie do zniesienia. Pamiętaj jednak, że stanowi ona zaproszenie dla pszczół. To dobrze, bo to one przy okazji zapylają inne rośliny i kwiaty w ogrodzie i sprawiają, że wygląda pięknie.

Plektrantus koleusowaty

fot. By Jerzy Opioła – Praca własna, CC BY-SA 4.0, Link

Pewnie bardziej znacie tę roślinę pod nazwą komarzyca. Jest to rodzaj byliny, która jest świetną ozdobą do balkonu czy ogrodu. Przy okazji działa ona odstraszająco na komary. Dlatego posadzenie jej w miejscach, gdzie spędzamy w ogrodzie najwięcej czasu jest bardzo dobrym pomysłem.

Koper włoski

Koper włoski to roślina, którą możecie wykorzystać w kuchni. Kwitnie od lipca do września i skutecznie odstrasza komary. Akurat okres jej kwitnienia zbiega się z największym ich natężeniem. Posadź obok niego lawendę i uporasz się jednocześnie z muchami.

Podobne artykuły