Szykuje się mocna konkurencja dla Thermomixa. Zrobi go firma znana w Polsce z taniej elektroniki.

Kategoria: Gadżety
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-07-25 / Aktualizacja: 2022-07-26

Thermomix to popularne w Polsce wielofunkcyjny robot kuchenny marki Vorwerk. O jego popularności może świadczyć choćby liczba fanów na Faecbooku. Oficjalna Polska strona posiada ich ponad 300 tysięcy. Najpopularniejsze polskie grupy na tym portalu społecznościowym mają ponad 200 tysięcy członków. Trudno więc zaprzeczyć, że jest on pewnego rodzaju ewenementem, który cieszy się duża popularnością.

Nowa alternatywa dla Thermomixa

Firma Xiaomi znana jest w Polsce z taniej elektroniki. Jednocześnie na tyle dobrej, że zyskała sobie duża rzeszę fanów w naszym kraju. Pokazała ona prototyp robota kuchennego, który ma być konkurencją dla Thermomixa. Co najważniejsze, jeszcze w tym roku ma on trafić do sprzedaży.

Znając firmę Xiaomi, będzie on zapewne tańszy od Thermomixa i wcale nie musi ustępować mu funkcjonalnością. Już na zdjęciu widzimy, że będzie miał znacznie większy ekran, który przypomina tablet. Jego umieszczenie z boku być może uchroni go przed częstym zabrudzeniem podczas gotowania, jak często dzieje się w przypadku TM.

Jak podaje serwis telepolis.pl, naczynie miksujące ma mieć pojemność taką samą, co Thermomix, czyli 2.2 litra. Jest to mniej niż alternatywny „Lidlomix” zachwalany przez wiele osób i kosztujący połowę ceny urządzenia firmy Vorwerk. W jego przypadku pojemność garnka wynosi 3 litry.

Thermomix ostatnio zdrożał

Warto przy okazji wspomnieć, że urządzenie Thermomix ostatnio zdrożało i zyskało nową cenę, która wynosi 5 745 zł. Lidlomix kosztuje za to 2 499 zł. Czy Xiaomi uplasuje cenowo swoje urządzenie pomiędzy konkurencją, korzystając jednocześnie ze swojej marki, która jest powszechnie znana i przez wiele osób lubiana? To się dopiero okaże. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana.

Lidlomix vs Thermomix

Jesteście ciekawi, jak na tle Thermomixa wypada Lidlomix? Zobaczcie film kanału MoimZdaniem.be, który porównuje obydwa urządzenia.

  • https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/thermomix-xiaomi-robot-kuchenny-przepisy

Podobne artykuły