Prysznic bez brodzika – wady i zalety tego rozwiązania

Wnętrza Data publikacji: 01 listopada 2018

Coraz więcej osób decyduje się na unowocześnienie swojej łazienki i zamontowanie prysznica bez brodzika. To rozwiązanie jest pełne plusów, które skłania nas do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że ten pomysł, jak wiele innych ma również kilka minusów i trzeba je wziąć pod uwagę, kiedy decydujemy się na zamontowanie takiego prysznica.

Prysznic bez brodzika – zalety tego rozwiązania

Jest wiele zalet, które wynikają z zamontowania prysznica bez brodzika. I wiele osób patrzy właśnie na plusy tego rozwiązania. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Więcej miejsca

Często bywał tak, że nasze łazienki są małe, a poruszanie się w takich pomieszczeniach nie tylko nie jest komfortowe, ale również męczące. Wiele osób wie, że dobrym pomysłem na optyczne powiększenie pomieszczenia, jest zamontowanie jak największej ilości luster. Jednak, czy wiecie, że doskonałym sposobem, jest także zamontowanie prysznica bez brodzika?

Wygoda dla starszych i młodszych

Osoby młodsze i starsze mogą mieć problem z wejściem do prysznica, kiedy brodzik ma kilkanaście centymetrów wysokości. Nie jest to łatwe zadanie dla osób w czasie rehabilitacji. Warto więc zamontować prysznic bez brodzika, ponieważ nie ma trudności z wejściem do niego.

Łatwość w dostosowaniu

Prysznic z brodzikiem trudno jest umieścić w dowolnym miejscu w łazience. To raczej my musimy dostosować się do wielkości brodzika i dopiero po jego umieszczeniu możemy ustalić co gdzie będzie stało. Takiego problemu nie będziemy mieli, jeśli zamontujemy prysznic bez brodzika. Trzeba wiedzieć, że sami możemy ustalić jego wielkość i umieścić tyle ścian ile chcemy.

Prysznic bez brodzika – wady tego rozwiązania

Przed montażem takiego prysznica warto się jednak dowiedzieć, jakie są wady tej instalacji.

Duże ryzyko zalania

O tym będzie nam mówił specjalista, który będzie montować mechanizm do spływu. Jest on umieszczony pod podłogą, więc istnieje duże ryzyko, że może dojść do zalania. Takie rozwiązanie jest więc nieco ryzykowne.

Trzeba się liczyć z kosztami

Może nam się wydawać, że jeśli nie kupujemy brodzika, to zaoszczędzimy, jednak trzeba patrzeć na to, że mechanizm spływu podłogowego nie jest tani. Wiele osób nie wie, jak go zamontować, więc konieczne będzie zatrudnienie specjalisty, który dobrze to zrobi. Tak więc koszt montażu takiego prysznica może nas wyjść nawet więcej niż zakupienie zwykłego prysznica z brodzikiem. A trzeba jeszcze pamiętać, że do zamontowania mechanizmu koniecznie będzie rozbicie podłogi.

Podobne artykuły