Czy umywalka nablatowa, to dobre rozwiązanie do łazienki?

Wnętrza Data publikacji: 2021-03-26

Zakup odpowiedniej ceramiki do łazienki wymaga odpowiedniego rozeznania. Nie może być on bowiem podyktowany wyłącznie stylem – przede wszystkim musi to być praktyczny element, którego codzienne użytkowanie będzie dla nas przyjemnością. Zastanawiasz się nad zakupem umywalki nablatowej? Wciąż się wahasz i nie wiesz, czy to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy!

Umywalka nablatowa, czyli jaka?

W ofercie producentów ceramiki oraz konglomeratu można znaleźć szeroką ofertę umywalek nablatowych. Jest to jeden z najczęściej wybieranych typów umywalek do łazienki. Taka umywalka prezentuje się bardzo nowocześnie. Architekci wnętrz bardzo chętnie aranżują swoim klientom w ich wymarzonych łazienkach właśnie umywalkę nablatową. Jest to rozwiązanie również bardzo praktyczne, gdyż taki zlew stawia się na dowolnym blacie. Oczywiście warto pamiętać, by blat był wykonany z materiału wilgocioodpornego, gdyż tylko taki warto zastosować w łazience. Jest to pomieszczenie o dużej wilgotności, dlatego też użycie blatu, który jest zrobiony z materiału niedostosowanego do warunków panujących w łazience mogłoby spowodować np. spuchnięcie blatu w krótkim czasie. Bardzo często wykonuje się blaty obłożone płytkami ceramicznymi bądź mozaiką. Taki materiał jest łatwy w utrzymaniu czystości jak również bardzo trwały. Dowolność wzorów i kolorystyki w tym przypadku jest praktycznie nieograniczona. Umywalka łazienkowa nablatowa to zdecydowanie doskonały wybór do wnętrza w którym spędzamy dużą ilość czasu. Takie rozwiązanie to nie tylko ładna forma, ale i też spełnia swoją funkcję w 100%.

Umywalki nablatowe, czym się kierować przy wyborze?

Podczas wyboru wyposażenia łazienki kierujemy się przede wszystkim designem. Dla większości z nas styl i wzór kupowanego produktu to główny parametr jaki przeważa w decyzji zakupowej. Dlatego też bardzo ważne jest wybrać taki model umywalki nablatowej, który naprawdę nam się podoba i pasuje do stylu łazienki. Umywalka nablatowa to jeden z elementów na który głównie będzie się zwracało uwagę podczas codziennej toalety. Podczas wyboru umywalki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej rozmiar. Wielu z nas posiada łazienki o niedużym metrażu, a w takim przypadku każdy centymetr staje się istotny. Mała umywalka nablatowa to taka, której szerokość wynosi poniżej 40cm. W ofercie markowych producentów można znaleźć naprawdę sporo modeli których dłuższy bok nie przekracza tej wartości. Większość modeli posiada szerokość ok. 50-60cm, takie gabaryty uważane są za najbardziej praktyczne i śmiało można powiedzieć, że są najczęściej wybierane przez klientów. Jeżeli chodzi o wykonanie, możemy wyróżnić trzy główne materiały jakie stosuje się do produkcji umywalek łazienkowych. Przede wszystkim jest to ceramika, cały czas wiodąca prym w sanitariatach. Warto jednak zwrócić również uwagę na umywalki z konglomeratu oraz szklane. Konglomerat pozwala uzyskać ciekawe, nieregularne kształty również o cienkich krawędziach. Natomiast szkło pozwala uzyskać produkt o nietypowej kolorystyce. Wybierając taką rzecz mamy pewność, że nasza łazienka zwróci uwagę wszystkich użytkowników. Umywalki nablatowe na Home100.pl to wysokiej jakości produkty, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Umywalka nablatowa z otworem na baterię czy bez?

To również bardzo ważny parametr techniczny na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru umywalki. Jeżeli wybrana umywalka nablatowa posiada otwór na baterię, w tym przypadku można zainstalować większość tradycyjnych, sztorcowych baterii umywalkowych w rozmiarze S lub M. Jeżeli jednak umywalka która przypadła nam do gustu nie posiada otworu, trzeba przygotować inne rozwiązanie hydrauliczne. Można wybrać zastosowanie baterii wysokiej, która będzie wychodziła z blatu. Zazwyczaj usytuowuje się ją za lub obok umywalki lub drugim rozwiązaniem jest armatura podtynkowa. Warto przemyśleć wcześniej jaki model umywalki chcemy zastosować do swojego wnętrza, aby odpowiednio przygotować podłączenia hydrauliczne.

Jakie są dostępne kształty umywalek nablatowych?

Umywalka nablatowa owalna lub kwadratowa to kształty, które cieszą się największą popularnością. Dla osób ceniących symetrię i obłe kształty idealnym rozwiązaniem będzie umywalka nablatowa okrągła. Oczywiście w sklepach znajdziemy również umywalki nablatowe w formie prostokątnej i o nieregularnych kształtach. Te ostatnie idealnie sprawdzą się w przypadku designerskich wnętrz.

Podobne artykuły