Świetna metoda na nauczenie dziecka nocniczka w 3 dni

Parenting Data publikacji: 04 marca 2017

Jeśli odpieluszkowanie dziecka nie wychodzi Ci pomyślnie i dziecko nadal nie chce robić siusiu ani kupę na nocnik to spróbuj wykorzystać tej metodę.

Metoda jest podobno skuteczna w 100% przypadków. Będziemy do niej potrzebować kilka nocników, które muszą zawsze być pod ręką w miejscach gdzie dziecko zajmuje najwięcej czasu. Zawsze też miej w pogotowiu kilka pieluch i par spodni pod ręką.

Jeśli w Twoim mieszaniu jest zimno postaraj się na jakiś czas podkręcić ogrzewanie i założyć dziecku cieplejsze skarpety na nogi.

Jak odpieluszkować dziecko w trzy dni

Dzień pierwszy

Zaczynamy od tego, że dziecko cały dzień chodzi gołe od pasa w dół. Miej zawsze na niego oko, gdy się zbiera do siusiu lub kupy udaj się do najbliższego nocnika.

Pozwalaj dziecku jeść słone przekąski, które tymczasowo zatrzymują wodę. Potem parcie na pęcherz jest mocniejsze. Niech je też produkty zawierające dużo wody jak owoce lub pije dużo płynów, które spowodują, że często będzie chciało mu się siku.

Dzieci też często uczą się na przykładach, więc małe dziecko możesz zabrać ze sobą do toalety i pokazać mu po co się siada. Naucz go też sygnału dźwiękowego aby umiało się komunikować. Gdy robisz siu siu, możesz wydawać dźwięk „si si” i nauczyć dziecko tego samego gdy ono siada na nocniczku. Potem gdy będzie chciało siusiu będzie wydawać ten sam dźwięk.

Zawsze świętuj z dzieckiem gdy uda mu się prawidłowo skorzystać z nocnika. Zaśpiewaj z nim, bij brawo, raduj się. Niech dziecko widzi, że zrobiło coś dobrze, co budzi Twoją radość.

Jeśli dziecku nie udało się skorzystać z nocniczka musisz być bardzo spokojna. Nie karz dziecka, nie wzbudzaj w nim poczucia wstydu. Poczekaj do następnej okazji i spróbuj jeszcze raz. Staraj się też zachęcać dziecko do skorzystania z nocniczka przed drzemką i zaraz po niej, gdy pęcherz jest już zapewne pełny.

Dzień drugi

Zaczynamy tak samo jak dzień pierwszy. Jednak w tym dniu zabieramy dziecko gdzieś ze sobą na krótki spacer, nie zakładając mu jednak pieluchy. To nauczy dziecko korzystania z toalety przed wyjściem i pozwala dziecku na dobrowolną chęć siadania na nocniczku.

Załóż dziecku luźne spodnie i nic więcej. Nie należy zakładać majteczek ani pieluchy. Przed wyjściem zachęć dziecko do skorzystania z nocniczka. Naszym celem jest wyjść i wrócić bez żadnego wypadku, ale jeśli taki się stanie musimy być dość blisko domu aby wrócić i przebrać dziecko. Musi ono zarazem wiedzieć, że nie może tak o skorzystać z pieluszki bo jej nie ma, a zrobienie siusiu czy kupy wiąże się z dyskomfortem. Dlatego lepiej ją zrobić do nocniczka przed wyjściem.

Oprócz wyjścia postępujemy dokładnie tak samo jak w dniu pierwszym.

Trzeci dzień

W trzecim dniu nadal trzymamy się instrukcji z dnia pierwszego, jednak tym razem robimy dwa spacerki. Rano i popołudniu. Za każdym razem zapraszamy dziecko do skorzystania z nocnika.

Jeśli rezultaty nie będą zadowalające to być może dla dziecka jest jeszcze za wcześniej. Odczekaj około 6 tygodni i spróbuj ponownie przejść cały proces. Czasami jest tak, że nocnik jest dla dziecka nie wygodny i po prostu siedzenie na nim sprawia mu ból albo jest nieprzyjemne. Zadbaj o to by nocnik był w miarę odpowiedni dal dziecka. Nie za duży i nie za mały. Moje dziecko np. nie chciało siadać na nocnikach, ale za to bez problemu siadało na toalecie na specjalnej nakładce. Ona jednak była z gąbeczką i była miękka, a plastikowy nocnik nie był zbyt wygodny i zawsze po wstaniu miała czerwoną skórę. Podejrzewam, że było jej bardzo niewygodnie. Jedynie na nocniku z Fisher Price, który wyglądał jak mała toaleta siadała w miarę wygodnie bo siedzisko było faktycznie wyprofilowane tak jak deska klozetowa.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-family-and-kids/this-incredible-method-can-teach-your-child-to-use-a-potty-in-just-3-days-310410/

Podobne artykuły