Suszarka do ubrań nie dosusza? Rozwiązanie problemu jest często bardzo proste!

Porady Data publikacji: 01 lutego 2022 / Aktualizacja: 2024-03-10

Po wyjęciu prania z suszarki jest ono jeszcze lekko wilgotne, chociaż wcześniej suszarka doskonale do dosuszała? Problem taki może spotkać każdego z nas i najczęściej wynika on z naszego niedopatrzenia. Na szczęście bardzo łatwo go naprawić i nic nie będzie to nas kosztować.

Co zrobić, gdy suszarka nie dosusza prania

Po otwarciu drzwiczek od suszarki bębnowej na dolnej ich krawędzi znajdziemy filtr, który należy opróżniać po każdym suszeniu. Gromadzą się na nim wszelkie włókna z ubrań, a także włosy, które się na nich znajdowały. Jest tego naprawdę sporo, dlatego filtr ten najlepiej jest czyścić po każdym suszeniu.

Zgromadzone na nim zanieczyszczenia możemy wyjąć ręcznie, wytrzepać, a nawet umyć filtr. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby czyścić go za pomocą wody. Jednak to nie on stanowi tutaj główną oś problemu. O jego czyszczeniu zazwyczaj pamiętamy.

Czy pamiętacie jednak o czyszczeniu drugiego filtra? Tak, nasza suszarka posiada również drugi filtr i to o nim zwykle zapominamy. Nie musimy go czyścić po każdym suszeniu, ale warto robić to chociaż raz na miesiąc. Gdy przestaniemy o niego dbać jednym z efektów będzie właśnie niedosuszanie prania.

Zobacz również: Jak dbać o suszarkę do ubrań?

Gdzie znajduje się drugi filtr suszarki i jak go czyścić?

Każda suszarka bębnowa na dolnej krawędzi posiada otwory wentylacyjne. Tam znajdziemy drzwiczki, za którymi właśnie kryje się drugi filtr, który musimy poddać czyszczeniu.

Po ich otwarciu zobaczymy jeszcze osłonę, którą musimy otworzyć. Wtedy zyskamy finalnie dostęp do filtra. Jeśli nie czyściliśmy go od długiego czasu, wtedy zauważymy na nim grubą warstwę brudu, która sprawia, że pranie jest niedosuszone.

Jak wyczyścić drugi filtr suszarki?

Do jego czyszczenia przyda nam się odkurzacz oraz szczoteczka. Za pomocą odkurzacza zbieramy pierwszą warstwę zanieczyszczeń, a następnie szczoteczką dokładnie wymiatamy resztki zabrudzeń z wgłębień. Wtedy ponownie używając odkurzacza możemy je zebrać.

Po takiej prostej czynności pranie znów będzie idealnie suche i gotowe do złożenia do szafy. Pamiętajcie więc, aby nie zapominać o czyszczeniu drugiego filtra suszarki do ubrań. Czynność ta nie zajmuje wiele czasu, a oszczędzi Wam nerwów.

Podobne artykuły